2017 Dookola Mazowska

Race mainpage Results Stages Startlist Comments

General Youth Points Mountain Sprint

Results after stage 04

Pos Name Born Nation Team Time
01 Alois Kankovsky 1983 Czech Republic Elkov - Author 14:53:35
02 Grzegorz Stepniak 1989 Poland Wibatech - Fuji + 06
03 Emils Liepins 1992 Latvia Delko Marseille - Provence KTM + 12
04 Eryk Laton 1993 Poland Team Hurom + 18
05 Maris Bogdanovics 1991 Latvia Rietumu Banka-Riga + 19
06 Kamil Malecki 1996 Poland CCC Sprandi Polkowice + 19
07 Patryk Stosz 1994 Poland CCC Sprandi Polkowice + 22
08 Marcin Bialoblocki 1983 Poland CCC Sprandi Polkowice + 23
09 Vasili Strokau 1995 Belarus - + 24
10 Tobiasz Pawlak 1995 Poland KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 26
11 Felix Gross 1998 Germany Rad-Net Rose Team + 26
12 Jaroslaw Marycz 1987 Poland Domin Sport + 27
13 Michael Kukrle 1994 Czech Republic Elkov - Author + 27
14 Nils Lau Nyborg Broge 1992 Denmark Team Aura Energi - CK Aarhus + 27
15 Patryk Gorecki 1996 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy + 27
16 Vojtech Hacecky 1987 Czech Republic Elkov - Author + 28
17 Konrad Tomasiak 1991 Poland Team Hurom + 28
18 Domenic Weinstein 1994 Germany Rad-Net Rose Team + 28
19 Deins Kanepejs 1995 Latvia Rietumu Banka-Riga + 29
20 Peeter Pruus 1989 Estonia Rietumu Banka-Riga + 30
21 Piotr Konwa 1995 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 30
22 Robert Jägeler 1996 Germany P & S Team Thüringer + 30
23 Mateusz Komar 1985 Poland Voster Uniwheels + 31
24 Jakub Kaczmarek 1993 Poland CCC Sprandi Polkowice + 31
25 Mateusz Nowaczek 1991 Poland Voster Uniwheels + 32
26 Sylwester Janiszewski 1988 Poland Wibatech - Fuji + 32
27 Michal Podlaski 1988 Poland Voster Uniwheels + 32
28 Marcin Mrozek 1990 Poland CCC Sprandi Polkowice + 32
29 Sandro Kuhmel 1980 Germany P & S Team Thüringer + 32
30 Mikolaj Sojka 1997 Poland KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 32
31 Emil Bækhøj Halvorsen 1994 Denmark Team Aura Energi - CK Aarhus + 32
32 Kamil Zielinski 1988 Poland Domin Sport + 33
33 Josef Cerny 1993 Czech Republic Elkov - Author + 33
34 Artur Sowinski 1997 Poland GKS Cartusia + 33
35 Aliaksei Shnyrko 1994 Belarus Rcop Belarus + 33
36 Marius Blålid 1993 Norway Team FixIT.no + 34
37 Eriks Toms Gavars 1997 Latvia Rietumu Banka-Riga + 34
38 Nikolay Mihaylov 1988 Bulgaria CCC Sprandi Polkowice + 34
39 Thomas Buchacek 1978 Czech Republic Elkov - Author + 34
40 Aliaksandr Saroka 1998 Belarus Rcop Belarus + 35
41 Matti Manninen 1992 Finland Team FixIT.no + 35
42 Uladzimir Harakhavik 1995 Belarus Overall Cycling Team + 35
43 August Mors Poulsen 1995 Denmark Team Aura Energi - CK Aarhus + 36
44 Frederik Muff Hansen 1993 Denmark Team Aura Energi - CK Aarhus + 36
45 Tomasz Dudziak 1982 Poland Dar-Bud Team + 36
46 Artur Detko 1983 Poland Domin Sport + 36
47 Marcel Franz 1996 Germany KED-Stevens Radteam Berlin + 37
48 Wojciech Pszczolarski 1991 Poland SKC Tufo - Prostejov + 37
49 Patryk Krzywda 1995 Poland KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 37
50 Stanislaw Aniolkowski 1997 Poland Team Hurom + 38
51 Pavel Camrda 1996 Czech Republic Elkov - Author + 38
52 Adam Jagiela 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 38
53 Vladislau Dubovski 1994 Belarus Rcop Belarus + 38
54 Andris Vosekalns 1992 Latvia Rietumu Banka-Riga + 38
55 Marcin Karbowy 1995 Poland KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 38
56 Filip Matoszko 1988 Poland - + 38
57 Dawid Kloc 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 38
58 Bartlomiej Matysiak 1984 Poland Team Hurom + 38
59 Pawel Szostka 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 39
60 Matej Zahalka 1993 Czech Republic SKC Tufo - Prostejov + 39
61 Adrian Teklinski 1989 Poland SKC Tufo - Prostejov + 39
62 Mateusz Grabis 1994 Poland Voster Uniwheels + 39
63 Pawel Charucki 1988 Poland Domin Sport + 39
64 Damian Wsol 1997 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 40
65 Pavlo Bondarenko 1996 Ukraine Kolss - BDC Team + 40
66 Tobias Magdeburg 1997 Germany KED-Stevens Radteam Berlin + 40
67 Nikolaj Vejby Møller 1998 Denmark Team Aura Energi - CK Aarhus + 40
68 Vladyslav Soltasiuk 1997 Ukraine Kolss - BDC Team + 40
69 Jakub Otruba 1998 Czech Republic SKC Tufo - Prostejov + 40
70 Sebastian Schmiedel 1997 Germany KED-Stevens Radteam Berlin + 40
71 Jakub Murias 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 41
72 Patryk Solinski 1996 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy + 41
73 Juraj Lajcha 1994 Slovakia CK Spartak Tlmace + 41
74 Petr Hampl 1993 Czech Republic SKC Tufo - Prostejov + 42
75 Adam Szasz 1997 Slovakia PROefekt Team + 42
76 Jan William Jensen 1994 Norway Team FixIT.no + 42
77 Fabian Kässmann 1998 Germany P & S Team Thüringer + 42
78 Sebastian Matusiak 1997 Poland Warminsko-Mazurski Klub + 43
79 Andreas Skjælø Jacobsen 1996 Norway Team FixIT.no + 44
80 Wociech Migdal 1991 Poland Team Hurom + 44
81 Taras Shevchuk 1997 Ukraine Ukraine National Team + 44
82 Milos Vojtek 1998 Slovakia CyS-Akademia Petra Sagana + 44
83 Krzysztof Parma 1987 Poland Voster Uniwheels + 45
84 Anatoliy Budyak 1995 Ukraine ISD-Jorbi Continental Team + 45
85 Hannes Augustin 1997 Germany KED-Stevens Radteam Berlin + 46
86 Nazir Jaser 1989 Syria KED-Stevens Radteam Berlin + 46
87 Sebastian Konofal 1998 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy + 46
88 Adrian Krupa 1997 Poland Mayday Team + 47
89 Toni Franz 1997 Germany P & S Team Thüringer + 47
90 Bartlomiej Rajch 1998 Poland Warminsko-Mazurski Klub + 47
91 Rinat Udod 1996 Ukraine ISD-Jorbi Continental Team + 47
92 Vladyslav Shcherban 1998 Ukraine - + 48
93 Artur Jatczak 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 48
94 Filip Vanco 1996 Slovakia ASK Inter Bratislava + 48
95 Lukasz Krasinski 1997 Poland Mayday Team + 49
96 Mykyta Zubenko 1995 Ukraine ISD-Jorbi Continental Team + 50
97 Kamil Walecki 1995 Poland Warminsko-Mazurski Klub + 50
98 Bastian Flicke 1998 Germany Rad-Net Rose Team + 50
99 Jaroslaw Rebiewski 1974 Poland Domin Sport + 51
100 Piotr Pekala 1998 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy + 53
101 Miklos Szabo 1998 Slovakia Kaktus Bike-team Bratislava + 53
102 Mykyta Skorenko 1993 Ukraine Kolss - BDC Team + 01:23
103 Tomas Person 1998 Slovakia CyS-Akademia Petra Sagana + 01:30
104 Elias Angel Spikseth 1990 Norway Team FixIT.no + 01:32
105 Adrian Karpiuk 1984 Poland Niezrzeszony + 01:48
106 Oskar Gebauer 1998 Germany KED-Stevens Radteam Berlin + 02:02
107 Patryk Kostecki 1993 Poland Domin Sport + 02:20
108 Mikolaj Gutek 1996 Poland Team Hurom + 02:24
109 Krzysztof Kucio 1998 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:53
110 Tarik Haupt 1998 Germany P & S Team Thüringer + 04:08
111 Szymon Tracz 1998 Poland Caja Rural - Seguros RGA amateur + 04:12
112 Dominik Oborsky 1992 Poland Wibatech - Fuji + 04:15
113 Jonathan Dinkler 1995 Germany P & S Team Thüringer + 05:05
114 Andrii Bratashchuk 1992 Ukraine Kolss - BDC Team + 05:06
115 Szymon Krawczyk 1998 Poland Voster Uniwheels + 05:59
116 Jacek Morajko 1981 Poland Wibatech - Fuji + 07:35
117 Dariusz Kolakowski 1987 Poland - + 10:00
118 Jakob Gye Madsen 1989 Denmark Team Aura Energi - CK Aarhus + 11:57

Info

RaceDookola Mazowska
Nation Poland
DateJuly 25th-29th
Edition2017
Classification2.2
Leader A.Kankovsky
Youth K.Malecki
Sprint G.Stepniak
Extra Compare top four

Alois Kankovsky