Next manager: La Course (17/07)

2018 Five rings of Moscow

Race mainpage Results Stages Startlist Comments Season fantasy

Info Stage profiles Prologue 01 02 03 04

Stage results: 01.stage

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Andrey Sazanov 1994 - 03:44:4402+ 06
02 Artur Ershov 1990 Marathon Tula CT + 010103:49:22
03 Kirill Pozdnyakov 1989 Synergy Baku Cycling Project + 0103+ 11
04 Eduard Vorganov 1982 Minsk Cycling Club + 0105+ 24
05 Vladislav Duiunov 1994 Marathon Tula CT + 0604+ 19
06 Sergei Rostovcev 1997 V.C.Cremonese-Guerciotti + 2011+ 35
07 Mikhail Shemetau 1994 Minsk Cycling Club + 2008+ 32
08 Vladislav Kulikov 1996 - + 2007+ 29
09 Koos Jeroen Kers 1986 WP Groot Amsterdam + 2012+ 43
10 Andris Vosekalns 1992 Hengxiang Cycling Team + 2010+ 33
11 Victor Manakov 1992 Marathon Tula CT + 2006+ 25
12 Andrey Prostokishin 1996 Marathon Tula CT + 2009+ 32
13 Nikita Razumov 1996 Dynamo Moscow + 2013+ 43
14 Yauheni Karaliok 1996 Minsk Cycling Club + 01:4414+ 01:45
15 Kristers Ansons 1999 - + 01:4419+ 02:01
16 Vladimir Ilchenko 1996 Dynamo Moscow + 01:4415+ 01:52
17 Mamyr Stash 1993 Lokosphinx + 01:4416+ 01:54
18 Vitaliy Popkov 1983 Crimea Republic + 01:4417+ 01:55
19 Artem Ovechkin 1986 Moscow Region + 01:4418+ 01:59
20 Samir Jabrayilov 1994 Synergy Baku Cycling Project + 01:4421+ 02:12
21 Denis Nekrasov 1997 Marathon Tula CT + 01:4420+ 02:05
22 Stanislav Bazhkou 1991 Minsk Cycling Club + 02:2164+ 02:49
23 Nikolay Zhurkin 1991 Crimea Republic + 02:2143+ 02:44
24 Sergey Malnev 1998 Ind-Russia + 02:2147+ 02:46
25 Sergey Nikolaev 1988 - + 02:2146+ 02:45
26 Nikita Epifanov 1997 Moscow Region + 02:2152+ 02:46
27 Arkadiy Eremkin 1996 Novosibirsk Region + 02:2151+ 02:46
28 Kaspars Serģis 1992 - + 02:2140+ 02:43
29 Igor Petrov 1999 - + 02:2171+ 02:51
30 Bart Dielissen 1994 WV Breda + 02:2148+ 02:46
31 Nikita Baravik 1999 - + 02:2155+ 02:47
32 Aleksander Borisov 1997 Samara Region + 02:2186+ 02:55
33 Alexandr Kulikovskiy 1997 Gazprom-Rusvelo U23 + 02:2150+ 02:46
34 Raman Ramanau 1994 Minsk Cycling Club + 02:2160+ 02:48
35 Aleksey Miryukov 1998 Novosibirsk Region + 02:2195+ 02:58
36 Aliaksei Shnyrko 1994 RTS - Monton Racing Team + 02:2137+ 02:42
37 Aleh Ahiyevich 1993 - + 02:2132+ 02:39
38 Pavel Sveshnikov 1998 - + 02:2162+ 02:48
39 Yauheni Akhramenka 1995 - + 02:2124+ 02:32
40 Valeriy Fatkullin 1998 Tyumen Region + 02:2168+ 02:51
41 Alon Yogev 1999 TACC + 02:2175+ 02:52
42 Maksim Grishin 1997 - + 02:2142+ 02:44
43 Gleb Kugaevskiy 1999 Tyumen Region + 02:21100+ 02:59
44 Dmitriy Salyakhutdinov 1999 Moscow + 02:2158+ 02:48
45 Maxim Galkin 1998 Dynamo Moscow + 02:21105+ 03:03
46 Vladimir Eremkin 1998 Novosibirsk Region + 02:2181+ 02:54
47 Vasiliy Suchkov 1994 Krasnodar Region + 02:2199+ 02:59
48 Seraphim Aleksuk 1997 Moscow + 02:2156+ 02:47
49 Anton Popov 1999 Gazprom-Rusvelo U23 + 02:2139+ 02:43
50 Anton Vorobyev 1990 - + 02:2122+ 02:23
51 Alexander Shakotko 1999 Moscow + 02:2145+ 02:44
52 Roman Shishmintcev 1999 Moscow Region + 02:2169+ 02:51
53 Ivan Kartashov 1997 Dynamo Moscow + 02:21106+ 03:07
54 Peter Merx 1988 NWV Groningen + 02:2161+ 02:48
55 Alexey Golovakha 1999 Tyumen Region + 02:2153+ 02:46
56 Eriks Toms Gavars 1997 - + 02:2141+ 02:44
57 Aliaksandr Saroka 1998 - + 02:2167+ 02:50
58 Sergey Mosin 1995 Marathon Tula CT + 02:2123+ 02:29
59 Alexander Streltsov 1996 - + 02:2197+ 02:59
60 Sergei Kulikov 1996 Samara Region + 02:2179+ 02:53
61 Ivan Shakalets 1999 - + 02:2192+ 02:57
62 Artsiom Harbach 1999 - + 02:2193+ 02:57
63 Alexander Komin 1995 - + 02:2157+ 02:48
64 Bulat Khalikov 1999 Samara Region + 02:2185+ 02:55
65 Maksim Piskunov 1997 Marathon Tula CT + 02:2128+ 02:34
66 Vladislav Zaborsky 1993 Vologda + 02:2184+ 02:55
67 Dmitri Puzanov 1982 Team Sila + 02:2191+ 02:57
68 Pavel Proshina 1997 Dynamo Moscow + 02:2182+ 02:54
69 Timofei Sherstnev 1999 Moscow Region + 02:2135+ 02:41
70 Dmitry Markov 1997 Crimea Republic + 02:2163+ 02:48
71 Nikita Starchenko 1998 Dynamo Moscow + 02:2174+ 02:52
72 Yuval Ben-Mordechay 1984 TACC + 02:2198+ 02:59
73 Vladislav Taranenko 1996 Gazprom-Rusvelo U23 + 02:2136+ 02:41
74 Jan-Willem Groeneweld 1989 RWC Ahoy + 02:2177+ 02:53
75 Evgeny Zotov 1994 Samara Region + 02:21107+ 03:18
76 Raman Tsishkou 1994 Minsk Cycling Club + 02:2126+ 02:33
77 Nikita Shcherbun 1999 Samara Region + 02:2173+ 02:52
78 Branislau Samoilau 1985 Minsk Cycling Club + 02:2125+ 02:33
79 Mikhail Ruzhnov 1972 Vologda + 02:21103+ 03:01
80 Ivan Seledkov 1983 - + 02:2170+ 02:51
81 Yuri Levinson 1982 - + 02:21104+ 03:03
82 Daniel Chumachenko 1997 Moscow Region + 02:2165+ 02:50
83 Mikhail Fokin 1997 Moscow Region + 02:2187+ 02:55
84 Andrei Stepanov 1999 Moscow Region + 02:2129+ 02:35
85 Igor Sidorov 1999 Tyumen Region + 02:2180+ 02:53
86 Nikita Bondarchuk 1999 Ind-Russia + 02:2196+ 02:59
87 Uladzimir Harakhavik 1995 C.C.Villeneuve Saint Germain + 02:2130+ 02:36
88 Dmitriy Rozanov 1989 Moscow Region + 02:2134+ 02:40
89 Mykhaylo Radionov 1984 Crimea Republic + 02:2188+ 02:55
90 Vasili Strokau 1995 Minsk Cycling Club + 02:2131+ 02:38
91 Vyacheslav Knyazev 1997 Dynamo Moscow + 02:2194+ 02:57
92 Maksim Rudakov 1996 Novosibirsk Region + 02:2190+ 02:56
93 Sergei Plakushkin 1997 Krasnodar Region + 02:21101+ 03:00
94 Maxim Sukhov 1997 Marathon Tula CT + 02:2133+ 02:39
95 Alexsandr Lobanov 1995 Moscow Region + 02:2138+ 02:43
96 Evgeny Zverkov 1993 Samara Region + 02:2127+ 02:34
97 Vladislau Dubovski 1994 - + 02:2154+ 02:47
98 Horens Korbergs Ulvis 1998 Gaismas Magija – Stividors LP Cycli + 02:21102+ 03:00
99 Oleksii Shcherbakov 1997 Crimea Republic + 02:2176+ 02:52
100 Enver Asanov 1994 Synergy Baku Cycling Project + 02:2149+ 02:46
101 Sergey Rozin 1995 Samara Region + 02:2183+ 02:54
102 Kristaps Pelčers 1999 - + 02:2172+ 02:51
103 Ilya Baydikov 1996 Samara Region + 02:2144+ 02:44
104 Igor Frolov 1990 Moscow Region + 02:2166+ 02:50
105 Musa Mikayilzada 1998 Synergy Baku Cycling Project + 02:2159+ 02:48
106 Kirill Bochkov 1996 Mutua Levante - Bioracer + 02:3489+ 02:56
107 Telman Veliev 1999 Synergy Baku Cycling Project + 02:3778+ 02:53
108 Dmitry Konev 1985 Vologda + 04:46108+ 05:08
109 Jacob Buijk 1993 Global Cycling Team + 05:36109+ 06:20
110 Vladimir Kazimirskiy - Krasnodar Region + 09:57110+ 10:35
111 Stanislav Konyaev 1998 Gazprom-Rusvelo U23 + 14:59112+ 15:27
112 Evgenii Tikhonin 1998 - + 14:59111+ 15:23
113 Karim Shiraliyev 1999 Synergy Baku Cycling Project + 14:59113+ 15:35
OOT Hardzei Tsishchanka 1995 - 999
OOT Ivan Zolotarev 1997 Krasnodar Region 999
DNS Matvey Zubov 1991 - 999
DNS Andrey Kotkov - Vologda 999
DNF Evgeniy Zmievskiy - - 999
DNF Evgeniy Kovalev 1989 Moscow 999
DNF Ivan Makarov 1991 Moscow Region 999
DNF Lior Avitan 1996 TACC 999
DNF Gleb Moiseev 1984 Vologda 999

Info

Race Five rings of Moscow
Nation Russia
Stage 01.stage
Type Flat
Distance 156.8 km
StartMoscow
FinishMoscow
DateMay 3rd (2018)
Leader A.Ershov
Points A.Sazanov