DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Frank Mathias | Switzerland | 15:28:09 | |
02 | Martin Tony | Thüringer Energie Team | + 02 | |
03 | Belka Mathias | LKT Team Brandenburg | + 51 | |
04 | Stannard Ian | Great Britain | + 56 | |
05 | Voss Paul | Team 3C Gruppe - Lamonta | + 59 | |
06 | Mancuso Salvatore | Italy | + 01:06 | |
07 | Coppel Jérôme | France | + 01:12 | |
08 | Wyss Marcel | Switzerland | + 01:29 | |
09 | Kruijswijk Steven | Rabobank CT | + 01:38 | |
10 | Kadri Blel | France | + 01:47 | |
11 | Lehmann Jörg | LKT Team Brandenburg | + 01:52 | |
12 | Graf Nico | Thüringer Energie Team | + 01:58 | |
13 | Fuchs Sergej | Team 3C Gruppe - Lamonta | + 02:11 | |
14 | Pfingsten Christoph | KED-Bianchi | + 02:15 | |
15 | Kux Christian | Continental Team Milram | + 02:15 | |
16 | Gottfried Alexander | Germany | + 02:26 | |
17 | Zeits Andrey | Kazakhstan | + 02:34 | |
18 | Klemme Dominic | Team 3C Gruppe - Lamonta | + 02:40 | |
19 | Gallopin Tony | France | + 02:44 | |
20 | King Matt | Australia | + 02:49 | |
21 | De Gendt Thomas | Davo | + 03:00 | |
22 | Frisch Andreas | Denmark | + 03:02 | |
23 | Röstel Patrick | AKUD - Rose | + 03:03 | |
24 | Schmaeh Elias | Switzerland | + 03:08 | |
25 | Tedros Robel | Austria | + 03:18 | |
26 | Kireyev Roman | Kazakhstan | + 03:26 | |
27 | Reimer Martin | LKT Team Brandenburg | + 03:35 | |
28 | Keizer Martijn | Rabobank CT | + 03:37 | |
29 | van Garderen Tejay | USA | + 03:38 | |
30 | Henig Andreas | KED-Bianchi | + 03:43 | |
31 | Janse Van Rensburg Jacques | South Africa | + 03:51 | |
32 | Shaw Patrick | Australia | + 03:59 | |
33 | Schwarz Nikolai | Germany | + 04:08 | |
34 | Kreder Michel | Davo | + 04:08 | |
35 | Seubert Philipp | Team Mapei Heizomat | + 05:24 | |
36 | Steensen André | Denmark | + 05:29 | |
37 | Pagani Angelo | Italy | + 05:32 | |
38 | Corti Marco | Italy | + 06:20 | |
39 | Van Dulmen Thom | Rabobank CT | + 06:37 | |
40 | Gretsch Patrick | Thüringer Energie Team | + 06:58 | |
41 | Leezer Tom | Rabobank CT | + 07:08 | |
42 | Wisler Janick | Switzerland | + 07:30 | |
43 | Schoffmann Martin | Austria | + 07:53 | |
44 | Wyss Danilo | Switzerland | + 08:22 | |
45 | Geschke Simon | Germany | + 08:30 | |
46 | Bering Jakob | Denmark | + 08:35 | |
47 | Sokoll Christoph | Austria | + 08:47 | |
48 | Dürauer Norbert | Austria | + 09:44 | |
49 | Poll Stefan | Austria | + 10:15 | |
50 | Fouche Herman | South Africa | + 10:35 | |
51 | Schäfermeier Felix | Team 3C Gruppe - Lamonta | + 11:06 | |
52 | Dassler Ingmar | LKT Team Brandenburg | + 11:26 | |
53 | Vachon Florian | France | + 11:39 | |
54 | Weicht Michael | Continental Team Milram | + 11:44 | |
55 | Fiedler Jacob | Continental Team Milram | + 11:50 | |
56 | Westmattelmann Daniel | AKUD - Rose | + 12:03 | |
57 | Hofmann Sören | Team 3C Gruppe - Lamonta | + 13:13 | |
58 | Volk Florian | Team Mapei Heizomat | + 15:09 | |
59 | Pudahl Pedersen Søren | Denmark | + 15:14 | |
60 | Pristl Sebastien | Team 3C Gruppe - Lamonta | + 17:03 | |
61 | Swift Ben | Great Britain | + 17:26 | |
62 | Janorschke Grischa | Continental Team Milram | + 17:48 | |
63 | Stauff Andreas | AKUD - Rose | + 17:59 | |
64 | Schäfer Stefan | Germany | + 18:07 | |
65 | Bjelkmark Jonas | Sweden | + 18:37 | |
66 | Barton Chris | USA | + 20:54 | |
67 | Van Heerden Christoff | South Africa | + 21:17 | |
68 | Windsor Dean | Australia | + 22:05 | |
69 | Andersson Lars | Sweden | + 22:19 | |
70 | Hampton Russell | Great Britain | + 22:40 | |
71 | Schmeiser Jonas | Team Mapei Heizomat | + 22:45 | |
72 | Frohn Florian | Thüringer Energie Team | + 23:04 | |
73 | Tucholl Julian | KED-Bianchi | + 23:19 | |
74 | Kluge Roger | Germany Track | + 23:19 | |
75 | Buchheister Tobias | KED-Bianchi | + 23:19 | |
76 | May Maximilian | Germany Track | + 23:34 | |
77 | Christensen Michael | Denmark | + 23:37 | |
78 | Busato Matteo | Italy | + 23:48 | |
79 | Almblad Jan | Denmark | + 23:50 | |
80 | Braunsteins Daniel | Australia | + 24:11 | |
81 | Riccio Bernardo | Italy | + 25:17 | |
82 | Hoffman Nolan | South Africa | + 25:21 | |
83 | Beyer Chad | USA | + 26:13 | |
84 | Partridge Robert | Great Britain | + 26:17 | |
85 | Bellis Jonathan | Great Britain | + 26:36 | |
86 | Murzagaliyev Damir | Kazakhstan | + 27:00 | |
87 | Giesecke Oliver | Thüringer Energie Team | + 27:53 | |
88 | Lachmann Kim | Team Mapei Heizomat | + 28:21 | |
89 | May Sebastian | Germany Track | + 29:04 | |
90 | Labutin Andrey | Kazakhstan | + 29:30 | |
91 | Tleubayev Ruslan | Kazakhstan | + 29:30 | |
92 | Spitzbarth Armin | KED-Bianchi | + 29:33 | |
93 | Grunder Martin | LKT Team Brandenburg | + 31:21 | |
94 | Roels Dominik | Germany | + 32:21 | |
95 | Kalz Marcel | Germany Track | + 33:44 | |
96 | Prix Enrico | LKT Team Brandenburg | + 34:06 | |
97 | Hahn Matthias | Germany Track | + 34:16 | |
98 | Seiler Robert | KED-Bianchi | + 38:33 | |
99 | Afanasyev Alexandr | Kazakhstan | + 39:27 | |
100 | Lauener Alain | Switzerland | + 39:39 | |
101 | Brown Arran | South Africa | + 40:33 | |
102 | Seyffert Pieter | South Africa | + 42:11 | |
103 | Westling Mattias | Sweden | + 47:04 | |
104 | Engelen Jochen | Davo | + 52:37 | |
DNF | Cridland Luke | Australia | ||
DNF | Schröger Matthias | Austria | ||
DNF | Gautier Cyril | France | ||
DNF | Thiré Jonathan | France | ||
DNF | Franzl Michael | Germany | ||
DNF | Schulz Frank | Germany Track | ||
DNF | Tennant Andrew | Great Britain | ||
DNF | Pinos Andrea | Italy | ||
DNF | Johansson Fredrik | Sweden | ||
DNF | Moren Patrik | Sweden | ||
DNF | Rudenstam Filip | Sweden | ||
DNF | Sylla David | Team Mapei Heizomat | ||
DNF | Fairly Caleb | USA | ||
DNF | Hans Sebastian | AKUD - Rose | ||
DNF | Metzke Philipp | AKUD - Rose | ||
DNF | Fiebig Christoph | Continental Team Milram | ||
DNF | Forke Sebastian | Continental Team Milram | ||
DNF | van Poppel Boy | Rabobank CT | ||
DNF | Vermeltfoort Coen | Rabobank CT | ||
DNF | Kittel Marcel | Thüringer Energie Team |