2018 Carpathian Couriers Race (U23)

Race mainpage Results Stages Startlist Comments

Info Stage profiles 01 02 03 04 05 06 07

Stage results: 03.stage

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Sven Burger 1997 WP Groot Amsterdam 02:26:4402+ 26
02 Christian Koch 1996 LKT Team Brandenburg + 0004+ 28
03 Filip Maciejuk 1999 Leopard Pro Cycling + 0006+ 29
04 Matteo Donega 1998 Cycling Team Friuli + 0008+ 32
05 Raffaele Radice 1996 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0010+ 32
06 Marton Dina 1996 Pannon Cycling Team + 0009+ 32
07 Jordi Van Loon 1996 Destil - Parkhotel Valkenburg + 0005+ 29
08 Mattia Bais 1996 Cycling Team Friuli + 0003+ 26
09 Jens Van Den Dool 1998 Delta Cycling Rotterdam + 0012+ 32
10 Venantas Lasinis 1997 Staki - Technoroma + 0007+ 30
11 Alberto Giuriato 1998 Cycling Team Friuli + 0011+ 32
12 Sjoerd Bax 1996 Delta Cycling Rotterdam + 000107:05:10
13 Ahmed Amine Galdoune 1996 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 01:5315+ 02:19
14 Francesco Di Felice 1997 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 01:5316+ 02:20
15 Kamil Malecki 1996 CCC Sprandi Polkowice + 01:5318+ 02:22
16 Stanislaw Aniolkowski 1997 Team Hurom + 01:5325+ 02:25
17 Dawid Burczak 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 01:5322+ 02:25
18 Youri Van Iersel 1996 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 01:5327+ 02:25
19 Teun Mouris 1998 WP Groot Amsterdam + 01:5336+ 02:25
20 Daniel Staniszewski 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:5319+ 02:24
21 Vincent Hoppezak 1999 Delta Cycling Rotterdam + 01:5347+ 02:25
22 Szymon Krawczyk 1998 Voster Uniwheels + 01:5317+ 02:21
23 Justas Beniusis 1997 Klaipeda CT + 01:5329+ 02:25
24 Jakub Murias 1998 Centre Mondial du Cyclisme + 01:5321+ 02:24
25 Szymon Tracz 1998 ONE Pro Cycling + 01:5324+ 02:25
26 Joep Steinbusch 1996 WP Groot Amsterdam + 01:5313+ 01:48
27 Miklos Szabo 1998 Pannon Cycling Team + 01:5339+ 02:25
28 Marceli Boguslawski 1997 Wibatech Merx 7R + 01:5323+ 02:25
29 Filip Vanco 1996 ASK Inter Bratislava + 01:5343+ 02:25
30 Muhammad Fitri Saharil 1998 Team Sapura Cycling + 01:5369+ 02:25
31 Marijn Van Den Berg 1999 Delta Cycling Rotterdam + 01:5326+ 02:25
32 Maiko Van Der Heijden 1997 Destil - Parkhotel Valkenburg + 01:5352+ 02:25
33 Thimo Kroeze 1997 WP Groot Amsterdam + 01:5338+ 02:25
34 Andriy Rozhonyuk 1997 - + 01:5340+ 02:25
35 Bartlomiej Wojtanek 1997 TC Chorbry Scott Glogow + 01:5341+ 02:25
36 Jaka Primozic 1998 KK Kranj + 01:5328+ 02:25
37 Matus Stocek 1999 Petroli Firenze-Hopplá + 01:5320+ 02:24
38 Adrian Babic 1996 Cyklistický tím Firefly + 01:5331+ 02:25
39 Davide Bais 1998 Cycling Team Friuli + 01:5342+ 02:25
40 Adam Jagiela 1998 - + 01:5330+ 02:25
41 Viktor Filutas 1996 Pannon Cycling Team + 01:5337+ 02:25
42 Francesco Zandri 1997 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 01:5332+ 02:25
43 Zsolt Istlstekker 1998 Kobanya Cycling Team + 01:5334+ 02:25
44 Jacob Eriksson 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg + 01:5359+ 02:25
45 Cameron Beard 1998 Destil - Parkhotel Valkenburg + 01:5344+ 02:25
46 Martin Vlcak 1998 Dukla Banska Bystrica + 01:5358+ 02:25
47 Paul Taebling 1999 LKT Team Brandenburg + 01:5355+ 02:25
48 Juraj Bellan 1996 Dukla Banska Bystrica + 01:5367+ 02:25
49 Mateusz Manowski 1999 Team Hurom + 01:5357+ 02:25
50 Pawel Szostka 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 01:5335+ 02:25
51 Hunor Mate Kiss 1999 Kontent-DKSI + 01:5349+ 02:25
52 Piotr Pekala 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:5333+ 02:25
53 Massimo Orlandi 1998 Cycling Team Friuli + 01:5346+ 02:25
54 Krzysztof Kucio 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:5345+ 02:25
55 Martin Lavric 1998 KK Kranj + 01:5348+ 02:25
56 Vladyslav Shcherban 1998 - + 01:5365+ 02:25
57 Daniel Dina 1997 Pannon Cycling Team + 01:5350+ 02:25
58 Muhshin Misbah 1997 Team Sapura Cycling + 01:5371+ 02:25
59 Rens Tulner 1998 Delta Cycling Rotterdam + 01:5360+ 02:25
60 Akmal Zakaria 1996 Team Sapura Cycling + 01:5363+ 02:25
61 Nils Sinschek 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 01:5314+ 01:53
62 Attila Valter 1998 Pannon Cycling Team + 01:5356+ 02:25
63 Leo Appelt 1997 LKT Team Brandenburg + 01:5372+ 02:45
64 Wojciech Bystrzycki 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 01:5364+ 02:25
65 Jobbe Krijnsen 1999 WP Groot Amsterdam + 01:5362+ 02:25
66 Patrik Podolak 1999 CyS-Akademia Petra Sagana + 01:5366+ 02:25
67 Jakub Jakala 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 01:5351+ 02:25
68 Timo De Jong 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg + 01:5361+ 02:25
69 Jan Lamaszewski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 01:5353+ 02:25
70 Patryk Gorecki 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:5354+ 02:25
71 Filip Kvasina 1998 KK Kranj + 01:5368+ 02:25
72 Bohdan Musiienko 1997 - + 01:5370+ 02:25
73 Nik Cemazar 1999 KK Kranj + 02:1575+ 02:47
74 Samuel Oros 1998 Dukla Banska Bystrica + 02:1574+ 02:47
75 Luka Cotar 1996 KK Kranj + 02:1573+ 02:47
76 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:3276+ 03:04
77 Romas Zubrickas 1999 Klaipeda CT + 06:1477+ 06:46
78 Kestutis Vaitaitis 1999 - + 06:1980+ 06:51
79 Mateusz Kostanski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 06:1979+ 06:51
80 Flavio Peli 1998 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 06:1978+ 06:51
81 Dawid Migas 1999 GKS Cartusia Bike Atelier + 06:2781+ 06:59
82 Daniel Moricz 1996 Kobanya Cycling Team + 06:2783+ 06:59
83 Oleksandr Shevchenko 1999 - + 06:2784+ 06:59
84 Kacper Wisniewski 1999 - + 06:2782+ 06:59
85 Rojus Adomaitis 1998 Klaipeda CT + 10:2289+ 16:52
86 Michal Hloza 1997 CyS-Akademia Petra Sagana + 10:2286+ 10:54
87 David Kasko 1997 Cyklistický tím Firefly + 10:2287+ 10:54
88 Jan Krukowski - GKS Cartusia W Kartuzach + 10:2290+ 16:52
89 Daniel Sasvari - Epronex-Bike Hungary + 10:2285+ 10:54
90 Andras Szentpeteri 1996 Kontent-DKSI + 10:2288+ 10:54
DNF Mikolaj Konieczny 1999 - 999
DNF Juraj Michalicka 1998 CyS-Akademia Petra Sagana 999
DNF Gergely Szarka 1998 Epronex-Bike Hungary 999
DNF Damian Slawek 1997 Ind-POL 999
DNF Wojciech Ceniuch 1999 Ind-POL 999
DNF Mikolaj Sojka 1997 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne 999
DNF Kasparas Punkrys 1998 Klaipeda CT 999
DNF Ignas-Edmundas Mikalajunas 1999 Klaipeda CT 999
DNF Mantas Januskevicius 1999 Klaipeda CT 999
DNF Erik Vevatne Øverland 1998 Kobanya Cycling Team 999
DNF Maté Fegyveres 1996 Kontent-DKSI 999
DNF Wout Van Elzakker 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner 999
DNF Bryan Bouwmans 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner 999
DNF Lars Olde Meierink 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner 999
DNF Tomas Gembeckas 1996 Staki - Technoroma 999
DNF Paulius Valiukas 1999 Staki - Technoroma 999
DNF Dawid Kloc 1998 Team Hurom 999

Info

Race Carpathian Couriers Race (U23)
Nation Poland
Stage 03.stage
Type Flat
Distance 106 km
StartJabłonka
FinishOświęcim
DateApril 29th (2018)
Leader S.Bax
Youth F.Maciejuk
Points S.Burger
Mountain M.Bais
Sprint M.Bais