You feel it's gonna be a long time until the cycling season starts again? Why don't you head over to Skisport365 and play our Winter Fantasy game in the mean time?

2018 Carpathian Couriers Race (U23)

Race mainpage Results Stages Startlist Comments

Info Stage profiles 01 02 03 04 05 06 07

Stage results: 02.stage

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Ahmed Amine Galdoune 1996 Delio Gallina Colosio Eurofeed 01:29:3004+ 31
02 Szymon Krawczyk 1998 Voster Uniwheels + 0006+ 33
03 Francesco Di Felice 1997 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0005+ 32
04 Marceli Boguslawski 1997 Wibatech Merx 7R + 0016+ 37
05 Sven Burger 1997 WP Groot Amsterdam + 0014+ 37
06 Pawel Szostka 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 0025+ 37
07 Marijn Van Den Berg 1999 Delta Cycling Rotterdam + 0017+ 37
08 Christian Koch 1996 LKT Team Brandenburg + 0018+ 37
09 Mattia Bais 1996 Cycling Team Friuli + 0007+ 33
10 Dawid Burczak 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0015+ 37
11 Bryan Bouwmans 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 0054+ 37
12 Filip Vanco 1996 ASK Inter Bratislava + 0053+ 37
13 Jordi Van Loon 1996 Destil - Parkhotel Valkenburg + 0008+ 34
14 Venantas Lasinis 1997 Staki - Technoroma + 0010+ 35
15 Francesco Zandri 1997 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0028+ 37
16 Luka Cotar 1996 KK Kranj + 0060+ 37
17 Damian Slawek 1997 Ind-POL + 0022+ 37
18 Adrian Babic 1996 Cyklistický tím Firefly + 0027+ 37
19 Mantas Januskevicius 1999 Klaipeda CT + 0035+ 37
20 Adam Jagiela 1998 - + 0023+ 37
21 Szymon Tracz 1998 ONE Pro Cycling + 0019+ 37
22 Jaka Primozic 1998 KK Kranj + 0020+ 37
23 Flavio Peli 1998 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0051+ 37
24 Andriy Rozhonyuk 1997 - + 0045+ 37
25 Massimo Orlandi 1998 Cycling Team Friuli + 0050+ 37
26 Daniel Staniszewski 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0011+ 36
27 Jakub Murias 1998 Centre Mondial du Cyclisme + 0013+ 36
28 Jens Van Den Dool 1998 Delta Cycling Rotterdam + 0064+ 37
29 Filip Maciejuk 1999 Leopard Pro Cycling + 0037+ 37
30 Zsolt Istlstekker 1998 Kobanya Cycling Team + 0031+ 37
31 Viktor Filutas 1996 Pannon Cycling Team + 0033+ 37
32 Paul Taebling 1999 LKT Team Brandenburg + 0067+ 37
33 Raffaele Radice 1996 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0042+ 37
34 Piotr Pekala 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0024+ 37
35 Justas Beniusis 1997 Klaipeda CT + 0030+ 37
36 Lars Olde Meierink 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 0026+ 37
37 Dawid Migas 1999 GKS Cartusia Bike Atelier + 0034+ 37
38 Matus Stocek 1999 Petroli Firenze-Hopplá + 0012+ 36
39 Daniel Moricz 1996 Kobanya Cycling Team + 0080+ 37
40 Davide Bais 1998 Cycling Team Friuli + 0043+ 37
41 Stanislaw Aniolkowski 1997 Team Hurom + 0021+ 37
42 Teun Mouris 1998 WP Groot Amsterdam + 0039+ 37
43 Vincent Hoppezak 1999 Delta Cycling Rotterdam + 0065+ 37
44 Miklos Szabo 1998 Pannon Cycling Team + 0048+ 37
45 Romas Zubrickas 1999 Klaipeda CT + 0073+ 37
46 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0036+ 37
47 Youri Van Iersel 1996 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 0029+ 37
48 Sjoerd Bax 1996 Delta Cycling Rotterdam + 0003+ 08
49 Timo De Jong 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg + 0070+ 37
50 Alberto Giuriato 1998 Cycling Team Friuli + 0041+ 37
51 Jakub Jakala 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 0049+ 37
52 Daniel Sasvari - Epronex-Bike Hungary + 0058+ 37
53 Rens Tulner 1998 Delta Cycling Rotterdam + 0077+ 37
54 Mateusz Kostanski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0062+ 37
55 Matteo Donega 1998 Cycling Team Friuli + 0032+ 37
56 Krzysztof Kucio 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0047+ 37
57 Cameron Beard 1998 Destil - Parkhotel Valkenburg + 0044+ 37
58 Bartlomiej Wojtanek 1997 TC Chorbry Scott Glogow + 0046+ 37
59 Thimo Kroeze 1997 WP Groot Amsterdam + 0038+ 37
60 Martin Lavric 1998 KK Kranj + 0052+ 37
61 Nils Sinschek 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 0002+ 05
62 Akmal Zakaria 1996 Team Sapura Cycling + 0081+ 37
63 Joep Steinbusch 1996 WP Groot Amsterdam + 000104:38:21
64 Hunor Mate Kiss 1999 Kontent-DKSI + 0059+ 37
65 Patryk Gorecki 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0057+ 37
66 Vladyslav Shcherban 1998 - + 0087+ 37
67 Daniel Dina 1997 Pannon Cycling Team + 0055+ 37
68 Wojciech Ceniuch 1999 Ind-POL + 0072+ 37
69 Samuel Oros 1998 Dukla Banska Bystrica + 0063+ 37
70 Mateusz Manowski 1999 Team Hurom + 0066+ 37
71 Marton Dina 1996 Pannon Cycling Team + 0040+ 37
72 Oleksandr Shevchenko 1999 - + 0078+ 37
73 Filip Kvasina 1998 KK Kranj + 0086+ 37
74 Jan Lamaszewski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0056+ 37
75 Martin Vlcak 1998 Dukla Banska Bystrica + 0074+ 37
76 Maiko Van Der Heijden 1997 Destil - Parkhotel Valkenburg + 0068+ 37
77 Jacob Eriksson 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg + 0085+ 37
78 Ignas-Edmundas Mikalajunas 1999 Klaipeda CT + 0076+ 37
79 Juraj Bellan 1996 Dukla Banska Bystrica + 0090+ 37
80 Michal Hloza 1997 CyS-Akademia Petra Sagana + 0069+ 37
81 Wojciech Bystrzycki 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0082+ 37
82 Kestutis Vaitaitis 1999 - + 0079+ 37
83 Jobbe Krijnsen 1999 WP Groot Amsterdam + 0075+ 37
84 Erik Vevatne Øverland 1998 Kobanya Cycling Team + 0094+ 37
85 Kacper Wisniewski 1999 - + 0071+ 37
86 Leo Appelt 1997 LKT Team Brandenburg + 0097+ 57
87 Andras Szentpeteri 1996 Kontent-DKSI + 0091+ 37
88 Patrik Podolak 1999 CyS-Akademia Petra Sagana + 0083+ 37
89 Kamil Malecki 1996 CCC Sprandi Polkowice + 0009+ 34
90 Attila Valter 1998 Pannon Cycling Team + 0061+ 37
91 Bohdan Musiienko 1997 - + 0092+ 37
92 Wout Van Elzakker 1998 LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner + 0084+ 37
93 David Kasko 1997 Cyklistický tím Firefly + 0089+ 37
94 Nik Cemazar 1999 KK Kranj + 0088+ 37
95 Mikolaj Sojka 1997 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0093+ 37
96 Muhshin Misbah 1997 Team Sapura Cycling + 0095+ 37
97 Muhammad Fitri Saharil 1998 Team Sapura Cycling + 0096+ 37
98 Juraj Michalicka 1998 CyS-Akademia Petra Sagana + 04:2998+ 05:06
99 Mikolaj Konieczny 1999 - + 04:2999+ 05:06
100 Gergely Szarka 1998 Epronex-Bike Hungary + 04:29100+ 05:26
101 Rojus Adomaitis 1998 Klaipeda CT + 05:58102+ 06:35
102 Paulius Valiukas 1999 Staki - Technoroma + 05:58104+ 06:35
103 Dawid Kloc 1998 Team Hurom + 05:58101+ 06:35
104 Maté Fegyveres 1996 Kontent-DKSI + 05:58105+ 06:35
105 Jan Krukowski - GKS Cartusia W Kartuzach + 05:58106+ 06:35
106 Tomas Gembeckas 1996 Staki - Technoroma + 05:58103+ 06:35
107 Kasparas Punkrys 1998 Klaipeda CT + 07:47107+ 08:24
DNF Oleksander Kryvych 1999 - 999
DNF Philip Weber 1998 LKT Team Brandenburg 999

Info

Race Carpathian Couriers Race (U23)
Nation Poland
Stage 02.stage
Type Hills
Distance 72 km
StartTrstena
FinishJabłonka
DateApril 29th (2018)
Leader J.Steinbusch
Youth N.Sinschek
Points A.Galdoune
Mountain N.Sinschek
Sprint M.Bais