Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Carpathian Race (U23)
UCI, Stage race, 28th April-3rd May 2015, Poland
Race info
Results
Stage profiles
Startlist
History
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
GC
Youth
Points
Mountain
Sprint
GC
Stage: Prologue
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Stage: 05
Embed Results
Nations
Austria
Belgium
Czechia
Estonia
Germany
Hungary
Israel
Italy
Kazakhstan
Netherlands
Norway
Poland
Serbia
Slovakia
Spain
Ukraine
Teams
AWT - GreenWay
CCC Sprandi Polkowice
ColorCode - Biowanze
Cycling Academy Team
Cycling Team Jo Piels
Czech Republic
Estonia
Favorit Brno
Gallina-Colosio-Eurofeed
Kazakhstan
KED Stevens Radteam Berlin
Klub Kolarski Tarnovia
KS Pogon Mostostal Pulawy
Kyiv Capital Racing
LKT Team Brandenburg
Lotto - Soudal U23
Mugenrace Team Prolog
Poland
Region Povazie
Serbia
Slovakia
TC Chrobry Saroni Glogow
Team FixIT.no
Team Stölting
Tirol Cycling Team
TKK Pacific Netsle Fitness
Ukraine
Utensilnord
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Ariesen
Tim
1994
Cycling Team Jo Piels
13:34:03
02
Cuadros
Alvaro
1995
AWT - GreenWay
+ 04
03
van Gestel
Dries
1994
Lotto - Soudal U23
+ 04
04
Brockhoff
Jan
1994
AWT - GreenWay
+ 06
05
Herklotz
Silvio
1994
Team Stölting
+ 08
06
Wachter
Alexander
1995
Tirol Cycling Team
+ 09
07
Maidos
Tilegen
1993
Kazakhstan
+ 21
08
Konwa
Piotr
1995
Poland
+ 26
09
Stosz
Patryk
1994
CCC Sprandi Polkowice
+ 38
10
Brkic
Benjamin
1996
Tirol Cycling Team
+ 38
11
Janssen
Adriaan
1995
Cycling Team Jo Piels
+ 39
12
Marengo
Alberto
1994
Gallina-Colosio-Eurofeed
+ 39
13
Semyonov
Roman
1993
Kazakhstan
+ 42
14
Sisr
Frantisek
1993
Czech Republic
+ 42
15
Vosman
Ekke-Kaur
1996
Estonia
+ 43
16
Kukrle
Michael
1994
Favorit Brno
+ 45
17
Zilberstein
Ido
1993
Cycling Academy Team
+ 45
18
Kaczmarek
Jakub
1993
CCC Sprandi Polkowice
+ 45
19
Schipflinger
Florian
1995
Tirol Cycling Team
+ 46
20
Backofen
Moritz
1995
Team Stölting
+ 47
21
Bakker
Stephan
1994
Cycling Team Jo Piels
+ 48
22
Van Gompel
Mathias
1995
Lotto - Soudal U23
+ 49
23
Brozyna
Piotr
1995
CCC Sprandi Polkowice
+ 49
24
Kretschy
Florian
1994
KED Stevens Radteam Berlin
+ 49
25
Kaise
Julien
1995
ColorCode - Biowanze
+ 50
26
Vanderaerden
Massimo
1995
Lotto - Soudal U23
+ 51
27
Shtein
Grigoriy
1996
Kazakhstan
+ 52
28
Duquennoy
Jimmy
1995
ColorCode - Biowanze
+ 52
29
Bellan
Juraj
1996
Slovakia
+ 53
30
Malovec
Lubos
1994
Cycling Academy Team
+ 53
31
Talaga
Patryk
1995
Cycling Academy Team
+ 53
32
Dolezel
Radovan
1994
Czech Republic
+ 54
33
Koch
Christian
1996
LKT Team Brandenburg
+ 54
34
Hampl
Petr
1993
Favorit Brno
+ 55
35
Rege
Even
1994
Team FixIT.no
+ 55
36
Kremynskiy
Vladyslav
1995
Ukraine
+ 55
37
Austevoll
Ole Andre
1994
Team FixIT.no
+ 55
38
Ashurov
Konstyantyn
1996
Kyiv Capital Racing
+ 57
39
Niederlag
Luca
1995
KED Stevens Radteam Berlin
+ 57
40
Gregul
Igor
1993
Kyiv Capital Racing
+ 58
41
Szelag
Gracjan
1995
Poland
+ 59
42
Zlotowicz
Patryk
1996
TKK Pacific Netsle Fitness
+ 01:00
43
Owsian
Arkadiusz
1993
Poland
+ 01:00
44
Harag
Tomas
1995
Region Povazie
+ 01:01
45
Mertz
Remy
1995
ColorCode - Biowanze
+ 01:13
46
Akhmetov
Galym
1995
Kazakhstan
+ 02:39
47
Bijak
Marcin
1995
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 02:46
48
Franczak
Wojciech
1993
TKK Pacific Netsle Fitness
+ 02:52
49
Kazimierczak
Mateusz
1995
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 04:40
50
Shumilov
Iurii
1995
Kyiv Capital Racing
+ 04:40
51
Sekanina
Adam
1995
Favorit Brno
+ 04:42
52
Stock
Mario
1995
Tirol Cycling Team
+ 04:52
53
Baska
Erik
1994
AWT - GreenWay
+ 04:59
54
Paluta
Michal
1995
CCC Sprandi Polkowice
+ 05:04
55
Menten
Milan
1996
Lotto - Soudal U23
+ 05:09
56
Chlupac
Dominik
1993
Favorit Brno
+ 05:11
57
Laton
Eryk
1993
CCC Sprandi Polkowice
+ 05:13
58
Natarov
Yuriy
1996
Kazakhstan
+ 05:16
59
Mickiewicz
Tomasz
1994
Poland
+ 05:16
60
Grabis
Mateusz
1994
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 05:18
61
Carstensen
Lucas
1994
KED Stevens Radteam Berlin
+ 05:19
62
Jaromin
Piotr
1994
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 05:22
63
Sykala
Wojciech
1994
Klub Kolarski Tarnovia
+ 05:25
64
Pastorino
Mattia Giovanni
1995
Gallina-Colosio-Eurofeed
+ 05:26
65
Stefanovic
Stefan
1994
Serbia
+ 06:04
66
Soballa
Carl
1994
LKT Team Brandenburg
+ 06:06
67
Camrda
Pavel
1996
Czech Republic
+ 06:07
68
Rozsa
Balazs
1995
Utensilnord
+ 06:07
69
Moruha
Anton
1995
Kyiv Capital Racing
+ 06:13
70
Six
Franklin
1996
ColorCode - Biowanze
+ 06:19
71
Tagliani
Filippo
1995
Gallina-Colosio-Eurofeed
+ 06:55
72
Brusselman
Twan
1993
Cycling Team Jo Piels
+ 06:55
73
Pelikan
Janos
1995
Utensilnord
+ 07:01
74
Donath
Felix
1993
KED Stevens Radteam Berlin
+ 07:04
75
Rohde
Leon
1995
LKT Team Brandenburg
+ 07:41
76
Neuman
Dominik
1995
Favorit Brno
+ 08:02
77
Arimont
Charlie
1996
ColorCode - Biowanze
+ 08:04
78
Nõmmela
Aksel
1994
Estonia
+ 09:05
79
Kistowski
Kacper
1993
Klub Kolarski Tarnovia
+ 09:13
80
Medek
Tomas
1993
Czech Republic
+ 10:01
81
Egner
Arne
1994
Team Stölting
+ 10:40
82
Schubert
Erik
1996
KED Stevens Radteam Berlin
+ 12:11
83
Kietlinski
Wojciech
1994
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 12:13
84
Lengyel
Zoltan
1995
Utensilnord
+ 12:37
85
Fiala
Petr
1995
Czech Republic
+ 13:36
86
Krajicek
Matej
1994
Slovakia
+ 14:08
87
Moricz
Daniel
1996
Utensilnord
+ 14:34
88
Ruttkay
Zoltan
1995
Mugenrace Team Prolog
+ 14:45
89
Jeziorski
Rafal
1993
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 14:50
90
Stokkenes
Torstein
1993
Team FixIT.no
+ 15:42
91
Solinski
Jakub
1995
KS Pogon Mostostal Pulawy
+ 15:54
92
Berger
Leon
1995
LKT Team Brandenburg
+ 16:04
93
Kott
Konrad
1993
Poland
+ 16:21
94
Wilgus
Wojciech
1995
Klub Kolarski Tarnovia
+ 16:29
95
Van der Duin
Patrick
1995
Cycling Team Jo Piels
+ 17:12
96
Filutas
Viktor
1996
Utensilnord
+ 17:26
97
Antonijevic
Goran
1994
Serbia
+ 17:49
98
Kasperek
Micha
1993
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 19:35
99
Vendelin
Karl-Arnold
1996
Estonia
+ 20:05
100
Delledonne
Francesco
1993
Gallina-Colosio-Eurofeed
+ 21:07
101
Porzner
Manuel
1996
Team Stölting
+ 21:17
102
Bondarenko
Pavlo
1996
Kyiv Capital Racing
+ 33:05
103
Leduchowski
Aleksander
1993
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 33:13
104
Einhorn
Ben
1993
Cycling Academy Team
+ 33:24
105
Maoma
Silver
1995
Estonia
+ 34:36
106
Gladysh
Roman
1995
Ukraine
+ 35:10
107
Korczynski
Borys
1995
Klub Kolarski Tarnovia
+ 35:51
108
Ambrus
Nemanja
1994
Serbia
+ 36:14
109
Kovacik
Juraj
1994
Region Povazie
+ 51:47
110
Malik
Robert
1993
Region Povazie
+ 51:54
111
Duben
Martin
1995
Slovakia
+ 52:21
112
Wewior
Dominik
1996
Klub Kolarski Tarnovia
+ 53:48
113
Loki
Bence
1994
Mugenrace Team Prolog
+ 53:55
DNF
Lehky
Roman
1996
AWT - GreenWay
DNF
Schachmann
Max
1994
AWT - GreenWay
DNF
Dasko
Mario
1994
Cycling Academy Team
DNF
Pung
Peeter
1996
Estonia
DNF
Dell Aglio
Alberto
1995
Gallina-Colosio-Eurofeed
DNF
Turek
Kamil
1996
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Rohde
Louis
1996
LKT Team Brandenburg
DNF
Geuens
Alexander
1994
Lotto - Soudal U23
DNF
Mogyorosi
Mate
1993
Mugenrace Team Prolog
DNF
Varga
Péter
1993
Mugenrace Team Prolog
DNF
Baska
Denis
1996
Region Povazie
DNF
Vanco
Jakub
1994
Region Povazie
DNF
Vasiljevic
Aleksandar
1996
Serbia
DNF
Holomek
Milan
1995
Slovakia
DNF
Lajcha
Juraj
1994
Slovakia
DNF
Jensen
Jan William
1994
Team FixIT.no
DNF
Reutter
Sven
1996
Team Stölting
DNF
Gutek
Mikolaj
1996
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Krakowiak
Norbert
1993
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Wypych
Karol
1996
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Hryniv
Vitaliy
1995
Ukraine
DNF
Polyakov
Yuriy
1995
Ukraine
DNF
Seliverstov
Roman
1996
Ukraine
Information
Carpathian Race (U23)
Poland
28th April-3rd May 2015
2.2U