Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
GP Triberg-Schwarzwald
UCI, 22nd August 2004, Germany
Race info
Results
History
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Results
Embed Results
Nations
Australia
Austria
Belgium
Croatia
Czechia
Germany
Greece
Italy
Kazakhstan
Lithuania
Netherlands
New Zealand
Poland
Russia
Slovenia
Switzerland
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Fothen
Markus
1981
Gerolsteiner
04:23:03
02
Szmyd
Sylwester
1978
Saeco
+ 00
03
Danculovic
Tomislav
1980
Perutnina Ptuj
+ 07
04
Schumacher
Stefan
1981
Team Lamonta
+ 41
05
Yakovlev
Sergei
1976
T-Mobile Team
+ 45
06
Werner
Christian
1979
T-Mobile Team
+ 48
07
Sabaliauskas
Marius
1978
Saeco
+ 04:43
08
Aerts
Mario
1974
T-Mobile Team
+ 05:44
09
Müller
Udo
1977
RSH GS III
+ 05:56
10
Eltink
Theo
1981
Rabobank
+ 06:04
11
Demarin
Massimo
1979
Perutnina Ptuj
+ 06:21
12
Montgomery
Sven
1976
Gerolsteiner
+ 06:38
13
Kvasina
Matija
1981
Perutnina Ptuj
+ 09:17
14
Nuttli
Jean
1974
Volksbank - Leingruber - Ideal
+ 09:17
15
Hardter
Uwe
1977
Gerolsteiner
+ 09:19
16
Glasner
Björn
1973
Team Lamonta
+ 10:08
17
Ivanov
Sergei
1975
T-Mobile Team
+ 10:08
18
Ludewig
Jörg
1975
Saeco
+ 12:00
19
Hungerbühler
Pascal
1977
Volksbank - Leingruber - Ideal
+ 12:00
20
Matzbacher
Andreas
1982
Saeco
+ 12:00
21
Dekker
Thomas
1984
Rabobank
+ 12:00
22
Reuss
Jörn
1968
Winfix - Arnolds Sicherheit
+ 12:00
23
Sievers
Holger
1968
Team Lamonta
+ 12:00
24
Aernouts
Bart
1982
Rabobank TT3
+ 12:00
25
Blum
Jonas
1982
Saeco - Romer's - Wetzikon
+ 12:00
26
Muck
Michael
1984
-
+ 12:08
27
McMaster
Fraser
1978
Volksbank - Leingruber - Ideal
+ 12:19
28
Bütiger
Bruno
1981
Team Macandina - Kewa Red
+ 19:07
29
Heizmann
Elnathan
1982
-
+ 19:07
DNF
Fothen
Thomas
1983
-
DNF
Gniot
Felix
1984
-
DNF
Gottfried
Alexander
1985
-
DNF
Graf
Nico
1985
-
DNF
Schwager
Sebastian
1984
-
DNF
Becka
Radek
1979
AC Sparta Praha
DNF
Hebik
Martin
1982
AC Sparta Praha
DNF
Pecenka
Martin
1980
AC Sparta Praha
DNF
Pucelik
Petr
1972
AC Sparta Praha
DNF
Slajchrt
Filip
1982
AC Sparta Praha
DNF
Ordowski
Volker
1973
Gerolsteiner
DNF
Peschel
Uwe
1968
Gerolsteiner
DNF
Zberg
Beat
1971
Gerolsteiner
DNF
Ziegler
Thomas
1980
Gerolsteiner
DNF
Bonca
Valter
1968
Perutnina Ptuj
DNF
Kranjec
Igor
1972
Perutnina Ptuj
DNF
Mahoric
Mitja
1976
Perutnina Ptuj
DNF
Urweider
Sascha
1980
Phonak Hearing Systems
DNF
Boom
Lars
1985
Rabobank TT3
DNF
Clement
Stef
1982
Rabobank TT3
DNF
Elijzen
Michiel
1982
Rabobank TT3
DNF
Giling
Bastiaan
1982
Rabobank TT3
DNF
Reus
Kai
1985
Rabobank TT3
DNF
Struch
Thorsten
1984
RC Bikepalast.com Salzburg
DNF
Strauch
Daniel
1979
RSH GS III
DNF
Bucciero
Antonio
1982
Saeco
DNF
Gysling
Daniel
1982
Saeco - Romer's - Wetzikon
DNF
Nagelin
Stefan
1980
Saeco - Romer's - Wetzikon
DNF
Oeschger
Peter
1982
Saeco - Romer's - Wetzikon
DNF
Reiser
Roland
1980
Saeco - Romer's - Wetzikon
DNF
Widmer
Manuel
1982
Saeco - Romer's - Wetzikon
DNF
Zahner
Simon
1983
Saeco - Romer's - Wetzikon
DNF
Hiekmann
Torsten
1980
T-Mobile Team
DNF
Steinhauser
Tobias
1972
T-Mobile Team
DNF
Freese
Sebastian
1980
Team Hygia - Koga
DNF
Hill
Benjamin
1985
Team Hygia - Koga
DNF
Kolbe
Jan
1984
Team Hygia - Koga
DNF
Minow
Benjamin
1978
Team Hygia - Koga
DNF
Magyarosi
Peter
1981
Team Lamonta
DNF
Mamos
Philipp
1982
Team Lamonta
DNF
Papstein
Bjorn
1981
Team Lamonta
DNF
Weigold
Steffen
1979
Team Lamonta
DNF
Girschweiler
Christoph
1981
Team Macandina - Kewa Red
DNF
Gugger
Roman
1981
Team Macandina - Kewa Red
DNF
Heule
Christian
1975
Team Macandina - Kewa Red
DNF
Klaus
Marcel
1976
Team Macandina - Kewa Red
DNF
Ramsauer
Jan
1975
Team Macandina - Kewa Red
DNF
Hohmann
Marc
1979
VC Frankfurt Radteam
DNF
Kwiatkista
Danny
1982
VC Frankfurt Radteam
DNF
Köhler
Patrick
1975
VC Frankfurt Radteam
DNF
Phillips
Jason
1969
VC Frankfurt Radteam
DNF
Platt
Karl
1978
VC Frankfurt Radteam
DNF
Schmidt
Mario
1979
VC Frankfurt Radteam
DNF
Volkmann
Karsten
1978
VC Frankfurt Radteam
DNF
Anastopoulos
Vasilis
1975
Volksbank - Leingruber - Ideal
DNF
Berger
Harald
1983
Volksbank - Leingruber - Ideal
DNF
Morscher
Harald
1972
Volksbank - Leingruber - Ideal
DNF
Schröttner
Helmuth
1972
Volksbank - Leingruber - Ideal
DNF
Weissinger
René
1978
Volksbank - Leingruber - Ideal
DNF
Düchting
Marco
1981
Winfix - Arnolds Sicherheit
DNF
Gerdemann
Linus
1982
Winfix - Arnolds Sicherheit
DNF
Liese
Thomas
1968
Winfix - Arnolds Sicherheit
DNF
Olszewski
Daniel
1981
Winfix - Arnolds Sicherheit
Information
GP Triberg-Schwarzwald
Germany
22nd August 2004
1.3 | 162.4 km