Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
GP Sochi
UCI, Stage race, 4th stage, 9th April 2011, Russia
Race info
Results
Startlist
History
2023
2022
2021
2019
2018
2015
2014
2013
2012
2011
2008
2007
2006
2005
Stage
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Stage: 05
Embed Results
Nations
Belarus
Czechia
France
Germany
Hungary
Kazakhstan
Moldova
Russia
Serbia
Ukraine
Teams
-
Astana
ISD - Lampre Continental
Itera - Katusha
Kolss Cycling Team
Legia - Felt
Partizan - Powermove
Tabriz Petrochemical Cycling Team
Team NSP
Team Nutrixxion - Sparkasse
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Rudaskov
Sergey
1984
Itera - Katusha
04:16:03
02
Schröder
Björn
1980
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 00
03
Sheydyk
Oleksandr
1980
ISD - Lampre Continental
+ 00
04
Kosyakov
Dmitriy
1986
Itera - Katusha
+ 20
05
Vasilyev
Maksym
1990
ISD - Lampre Continental
+ 28
06
Reshetko
Evegeny
1985
-
+ 28
07
Firsanov
Sergey
1982
Itera - Katusha
+ 28
08
Fuchs
Sergej
1987
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 28
09
Gomenyuk
Volodymyr
1985
Kolss Cycling Team
+ 28
10
Alekhin
Sergey
1990
-
+ 38
11
Shpilevsky
Boris
1982
Tabriz Petrochemical Cycling Team
+ 01:14
12
Eichler
Markus
1982
Team NSP
+ 01:57
13
Lahun
Yauheni
1989
-
+ 01:57
14
Kononenko
Mykhaylo
1987
Kolss Cycling Team
+ 01:57
15
Pakhtusov
Anatoliy
1985
ISD - Lampre Continental
+ 01:57
16
Karnulin
Denys
1990
ISD - Lampre Continental
+ 01:57
17
Tleubayev
Ruslan
1987
Astana
+ 01:57
18
Vasylyuk
Andriy
1987
Kolss Cycling Team
+ 02:01
19
Grigorev
Aleksandr
1992
-
+ 04:04
20
Hasanovic
Esad
1985
Partizan - Powermove
+ 05:02
21
Janorschke
Grischa
1987
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 05:02
22
Prishpetnyy
Alexander
1987
Itera - Katusha
+ 05:08
23
Seledkov
Ivan
1983
-
+ 05:24
24
Nikandrov
Dmitri
1979
-
+ 05:24
25
Kunshin
Alexey
1987
-
+ 05:24
26
Sinitsyn
Kirill
1990
-
+ 05:29
27
Nikolaev
Sergey
1988
-
+ 05:29
28
Kochetkov
Pavel
1986
Itera - Katusha
+ 05:29
29
Der
Zsolt
1983
-
+ 05:33
30
Likhachev
Vladimir
1985
-
+ 05:37
31
Bykov
Igor
1991
Kolss Cycling Team
+ 05:46
32
Sudeykin
Victor
1986
-
+ 06:03
33
Holubeu
Andrei
1991
-
+ 06:06
34
Voropayev
Taras
1992
-
+ 06:11
35
Neustroev
Vasily
1990
-
+ 06:18
36
Bardin
Vladimir
1992
-
+ 06:18
37
Rosanov
Dmitriy
1989
-
+ 06:24
38
Vavilov
Artem
1991
-
+ 06:24
39
Khrypta
Vitalii
1990
-
+ 06:24
40
Chernolutskiy
Alexander
1991
-
+ 06:24
41
Velikanov
Aleksey
1989
-
+ 06:24
42
Prevar
Oleksandr
1990
Kolss Cycling Team
+ 06:24
43
Byvaltsev
Andrey
1990
-
+ 06:24
44
Afonin
Anton
1987
-
+ 06:24
45
Bakumenko
Vladyslav
1991
-
+ 06:24
46
Toporishchev
Maxim
1990
-
+ 06:24
47
Ptashkin
Pavel
1990
-
+ 06:24
48
Maslenikov
Vadim
1989
-
+ 06:36
49
Leontyev
Alexey
1991
-
+ 06:38
50
Razumov
Maxim
1990
-
+ 06:42
51
Priadein
Pavel
1990
-
+ 06:42
52
Kartashov
Artem
1992
-
+ 06:48
53
Shmigun
Andrey
1976
-
+ 06:48
54
Mykhaylov
Rostislav
1988
-
+ 06:51
55
Martyenko
Oleksandr
1989
ISD - Lampre Continental
+ 06:51
56
Topchanyk
Artem
1989
ISD - Lampre Continental
+ 06:51
57
Bakhin
Evgeny
1988
-
+ 06:51
58
Budaragin
Alexis
1986
-
+ 06:51
59
Sydlik
Benjamin
1990
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 06:51
60
Müller
Dirk
1973
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 06:51
61
Jovanovic
Nebojsa
1983
Partizan - Powermove
+ 06:51
62
Erofeev
Alexander
1985
-
+ 06:51
63
Grygorenko
Oleksandr
1988
Kolss Cycling Team
+ 06:51
64
Obst
René
1977
Team NSP
+ 06:51
65
Zakharov
Artyom
1991
-
+ 06:51
66
Schmeiser
Jonas
1987
Team NSP
+ 06:51
67
Chuporshnev
Denis
1992
-
+ 07:10
68
Kozhatayev
Bakhtiyar
1992
-
+ 07:15
69
Volovod
Dmytro
1992
-
+ 07:23
70
Novikov
Nikita
1989
Itera - Katusha
+ 07:31
71
Safonau
Siarhei
1990
Legia - Felt
+ 07:31
72
Filippov
Alexander
1984
-
+ 07:36
73
Rotyakov
Aleksandr
1991
-
+ 09:14
74
Korolev
Pavel
1988
-
+ 09:36
75
Romanov
Vassilian
1988
-
+ 12:23
76
Lyga
Anton
1992
-
+ 13:11
77
Antonau
Aliaksadr
1992
-
+ 14:20
78
Forke
Sebastian
1987
Team Nutrixxion - Sparkasse
+ 17:02
79
Menville
Léo
1988
Team NSP
+ 17:28
DNS
Chemakin
Alexander
1988
-
DNS
Gavrilov
Anatoliy
1990
-
DNF
Bizhigitov
Zhandos
1991
-
DNF
Boyko
Yaroslav
1989
Kolss Cycling Team
DNF
Kapralov
Nikita
1992
-
DNF
Katyrin
Roman
1991
-
DNF
Kavaliou
Artsiom
1989
-
DNF
Kravets
Mykhaylo
1992
-
DNF
Krishtapovich
Aliaksei
1990
-
DNF
Mironov
Victor
1989
-
DNF
Pylypenko
Ivan
1991
-
DNF
Reshetnyak
Oleg
1991
-
DNF
Shumakov
Yevgeniy
1989
-
DNF
Vernidub
Dmitry
1992
-
Information
GP Sochi
Russia
4th stage | 170.0 km
Nebug
->
Nebug
2.2
S.Rudaskov
| Leader