Next manager: Arctic (16/08)

2010 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions

Race mainpage Results Stages Startlist Comments

Info Stage profiles 01 02 03 04 05 06

Stage results: 06.stage

Pos Name Born Team Time
01 André Schulze 1974 PSK Whirlpool - Author 03:58:01
02 Steffen Radochla 1978 Team Nutrixxion - Sparkasse + 00
03 Stefan Schäfer 1986 Team Milram + 00
04 Gustavo Dominguez Lemos 1980 Xacobeo-Galicia + 00
05 Krzysztof Jezowski 1975 CCC Polsat Polkowice + 00
06 Alexandre Usov 1977 ISD Continental Team + 00
07 Eric Baumann 1980 Team NetApp + 00
08 Luka Mezgec 1988 Zeroquadro - Radenska + 00
09 Krzysztof Szczawinski 1979 Miche Pro Cycling Team + 00
10 Dariusz Rudnicki 1981 Aktio Group - Mostostal Pulawy + 00
11 Tom Meeusen 1988 Telenet - Fidea + 00
12 Eugenio Loria 1981 CDC - Cavaliere + 00
13 Pasquale Muto 1980 Miche Pro Cycling Team + 00
14 Omar Sottocornola 1988 Zeroquadro - Radenska + 00
15 Roberto Cesaro 1986 Miche Pro Cycling Team + 00
16 Slawomir Kohut 1977 Romet - Weltour - Debia + 00
17 Konrad Czajkowski 1980 DHL - Author + 00
18 Lukasz Modzelewski 1986 Legia - Felt + 00
19 Mateusz Mroz 1980 DHL - Author + 00
20 Marek Cichosz 1979 Legia - Felt + 00
21 Tomasz Smolen 1983 CCC Polsat Polkowice + 00
22 Alexander Gottfried 1985 Team NetApp + 00
23 Rob Peeters 1985 Telenet - Fidea + 00
24 Jacek Morajko 1981 Mroz - Active Jet + 00
25 Martin Mares 1982 PSK Whirlpool - Author + 00
26 Dariusz Baranowski 1972 Romet - Weltour - Debia + 00
27 Andrei Krasilnikau 1989 - + 00
28 Fortunato Baliani 1974 Miche Pro Cycling Team + 00
29 Marek Rutkiewicz 1981 Mroz - Active Jet + 00
30 Gustavo Rodriguez Iglesias 1979 Xacobeo-Galicia + 00
31 Grischa Janorschke 1987 Team Nutrixxion - Sparkasse + 00
32 Siarhei Papok 1988 - + 00
33 Adrian Honkisz 1988 CCC Polsat Polkowice + 00
34 Matija Kvasina 1981 Zeroquadro - Radenska + 00
35 Danilo Andrenacci 1978 CDC - Cavaliere + 00
36 Oleksandr Sheydyk 1980 ISD Continental Team + 00
37 Pawel Poljanski 1990 - + 00
38 Henning Bommel 1983 LKT Team Brandenburg + 00
39 Yaroslav Boyko 1989 - + 00
40 Marcos Garcia 1986 Xacobeo-Galicia + 00
41 Ezequiel Mosquera 1975 Xacobeo-Galicia + 00
42 Radoslaw Romanik 1967 DHL - Author + 00
43 Artem Tesler 1988 - + 00
44 Anatoliy Pakhtusov 1985 ISD Continental Team + 00
45 Philipp Mamos 1982 Team Nutrixxion - Sparkasse + 00
46 Vitaliy Popkov 1983 ISD Continental Team + 00
47 Yauheni Sobal 1981 Partizan Srbija + 00
48 Michal Podlaski 1988 Aktio Group - Mostostal Pulawy + 00
49 Daniele Callegarin 1982 CDC - Cavaliere + 00
50 David Tratnik 1982 Zeroquadro - Radenska + 00
51 Dariusz Batek 1986 CCC Polsat Polkowice + 00
52 Robert Gavenda 1988 Telenet - Fidea + 00
53 Artur Przydzial 1983 Romet - Weltour - Debia + 00
54 Bartlomiej Matysiak 1984 CCC Polsat Polkowice + 00
55 Lukasz Bodnar 1982 CCC Polsat Polkowice + 00
56 Yauheni Lahun 1989 - + 00
57 Volodymyr Zagorodny 1981 Miche Pro Cycling Team + 00
58 Jan Barta 1984 Team NetApp + 16
59 Marcin Wolski 1984 Romet - Weltour - Debia + 20
60 René Obst 1977 Team Nutrixxion - Sparkasse + 23
61 Frantisek Kloucek 1985 PSK Whirlpool - Author + 24
62 Franz Schiewer 1990 LKT Team Brandenburg + 24
63 Sergej Fuchs 1987 Team Nutrixxion - Sparkasse + 32
64 Petr Bencik 1976 PSK Whirlpool - Author + 32
65 Kamil Gradek 1990 - + 35
66 Marcin Urbanowski 1988 DHL - Author + 37
67 Aliaksandr Sinelnikau 1987 - + 38
68 Yuriy Agarkov 1987 ISD Continental Team + 38
69 Gustavo César Veloso 1980 Xacobeo-Galicia + 38
70 Jan Tratnik 1990 Zeroquadro - Radenska + 45
71 Volodymyr Gomenyuk 1985 Kolss Cycling Team + 51
72 Klemen Stimulak 1990 Zeroquadro - Radenska + 51
73 Adrian Kurek 1988 - + 55
74 Robert Radosz 1975 Aktio Group - Mostostal Pulawy + 01:00
75 Vladimir Duma 1972 Romet - Weltour - Debia + 01:00
76 Pavol Polievka 1969 Dukla Trencin - Merida + 01:19
77 Martin Mahdar 1989 Dukla Trencin - Merida + 01:19
78 Timon Seubert 1987 Team NetApp + 01:57
79 Andreas Schillinger 1983 Team NetApp + 01:57
80 Cesare Benedetti 1987 Team NetApp + 02:29
81 Petr Dlask 1976 Telenet - Fidea + 00
82 Mariusz Witecki 1981 Mroz - Active Jet + 02:49
83 Blazej Janiaczyk 1983 Mroz - Active Jet + 02:49
84 Luca Zanasca 1983 CDC - Cavaliere + 03:38
85 Andi Bajc 1988 Zeroquadro - Radenska + 03:41
86 Giuseppe Muraglia 1979 CDC - Cavaliere + 03:41
87 Patrik Tybor 1987 Dukla Trencin - Merida + 03:51
88 Robert Bartko 1975 LKT Team Brandenburg + 04:15
89 Sebastian Forke 1987 Team Nutrixxion - Sparkasse + 04:15
90 Tomasz Lisowicz 1977 CCC Polsat Polkowice + 05:13
91 Mateusz Komar 1985 Mroz - Active Jet + 05:15
92 Mateusz Taciak 1984 Mroz - Active Jet + 05:15
93 Piotr Sztobryn 1989 - + 05:15
94 Tino Meier 1987 LKT Team Brandenburg + 05:15
95 Johannes Kahra 1990 LKT Team Brandenburg + 05:15
96 Thomas Buchacek 1978 PSK Whirlpool - Author + 05:15
97 Lars Wackernagel 1975 Team Nutrixxion - Sparkasse + 05:15
98 Piotr Osinski 1986 Mroz - Active Jet + 07:29
DNS Michal Kwiatkowski 1990 Caja Rural
DNS Eric Pidun 1990 LKT Team Brandenburg
DNF Radoslaw Syrojc 1989 -
DNF Kajetan Skrobich 1988 Aktio Group - Mostostal Pulawy
DNF Maros Kovac 1977 Dukla Trencin - Merida
DNF Jakub Komar 1985 Legia - Felt
DNF Daniel Schorn 1988 Team NetApp
DNF Vincent Baestaens 1989 Telenet - Fidea

Info

Race Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions
Nation Poland
Stage 06.stage
Type Flat
Distance 158.3 km
StartLesko
FinishJaroslaw
DateJuly 4th (2010)
Leader J.Morajko
Youth L.Mezgec
Points A.Schulze
Mountain Y.Sobal
Sprint E.Baumann

André Schulze