Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Korona Kocich Gor
UCI, One-day race, 20th June 2015, Poland
Race info
Results
History
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Results
Embed Results
Nations
Austria
Azerbaijan
Czechia
Estonia
Israel
Italy
Latvia
Poland
Russia
Slovakia
Spain
Ukraine
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Sisr
Frantisek
1993
Team Dukla Praha
04:42:53
02
Kovac
Maros
1977
Kemo - Dukla Trencin
+ 00
03
Zielinski
Kamil
1988
Domin Sport
+ 00
04
Piaskowy
Emanuel
1991
Cycling Academy Team
+ 00
05
Angulo
Antonio
1992
Cycling Academy Team
+ 35
06
Vasilyev
Maksym
1990
ISD Continental Team
+ 37
07
Kulyk
Andrii
1989
Kolss - BDC Cycling Team
+ 37
08
Gonzalez
Mario
1992
ActiveJet Team
+ 37
09
Tybor
Patrik
1987
Kemo - Dukla Trencin
+ 37
10
Prevar
Oleksandr
1990
Kolss - BDC Cycling Team
+ 01:12
11
Pozdnyakov
Kirill
1989
RusVelo
+ 01:12
12
Stash
Mamyr
1993
RusVelo
+ 01:12
13
Grabis
Mateusz
1994
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 01:18
14
Dzhus
Volodymyr
1993
ISD Continental Team
+ 01:20
15
Neilands
Krists
1994
Rietumu - Delfin
+ 01:26
16
Zanelli
Renzo
1988
Kemo - Dukla Trencin
+ 01:36
17
Boev
Igor
1989
RusVelo
+ 01:36
18
Paluta
Michal
1995
CCC Sprandi Polkowice
+ 01:36
19
Janiaczyk
Błażej
1983
Kolss - BDC Cycling Team
+ 01:36
20
Kustadinchev
Roman
1995
RusVelo
+ 01:36
21
Rekita
Szymon
1994
GFDD Altopack
+ 01:36
22
Nowaczek
Mateusz
1991
KK V-Max Minsk Mazowiecki
+ 02:19
23
Skarzynski
Wojciech
1989
Wibatech - Fuji
+ 02:28
24
Zahalka
Matej
1993
SKC Tufo - Prostejov
+ 02:28
25
Komin
Alexander
1995
RusVelo
+ 02:35
26
Kraus
Jan
1993
Team Dukla Praha
+ 02:35
27
Laton
Eryk
1993
CCC Sprandi Polkowice
+ 02:35
28
Hebik
Martin
1982
-
+ 02:35
29
Pawlak
Tobiasz
1995
Domin Sport
+ 02:35
30
Oborsky
Dominik
1992
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 02:35
31
Hampl
Petr
1993
Favorit Brno
+ 02:35
32
Kanepejs
Deins
1995
Rietumu - Delfin
+ 02:35
33
Vlasov
Aleksandr
1996
Viris Maserati - Sisal
+ 02:35
34
Tomasiak
Konrad
1991
KK V-Max Minsk Mazowiecki
+ 02:35
35
Pszczolarski
Wojciech
1991
SKC Tufo - Prostejov
+ 02:35
36
Udod
Rinat
1996
ISD Continental Team
+ 02:35
37
Foltyn
Jakub
1992
Domin Sport
+ 02:35
38
Michalski
Karol
1992
KK V-Max Minsk Mazowiecki
+ 02:35
39
Szelag
Gracjan
1995
GFDD Altopack
+ 02:35
40
Guy
Gabay
1993
Cycling Academy Team
+ 02:35
41
Dolezel
Radovan
1994
SKC Tufo - Prostejov
+ 02:35
42
Kaczmarek
Jakub
1993
CCC Sprandi Polkowice
+ 02:35
43
Franczak
Wojciech
1993
TKK Pacific Netsle Fitness
+ 02:35
44
Neuman
Dominik
1995
Favorit Brno
+ 02:35
45
Owsian
Arkadiusz
1993
ActiveJet Team
+ 02:35
46
Banaszek
Adrian
1993
Kolss - BDC Cycling Team
+ 02:35
47
Bijak
Marcin
1995
TC Chrobry Saroni Glogow
+ 02:35
48
Cieloch
Marcin
1991
Legia Corratec
+ 02:35
49
Sykala
Wojciech
1994
Klub Kolarski Tarnovia
+ 02:35
50
Budiak
Anatolii
1995
ISD Continental Team
+ 02:35
51
Maleiev
Timur
1996
ISD Continental Team
+ 02:35
52
Pruus
Peeter
1989
Rietumu - Delfin
+ 02:35
53
Plucinski
Leszek
1990
CCC Sprandi Polkowice
+ 02:35
54
Rebiewski
Jaroslaw
1974
Domin Sport
+ 02:35
55
Brylowski
Pawel
1989
ActiveJet Team
+ 02:35
56
Smirnovs
Andris
1990
Rietumu - Delfin
+ 02:35
57
Vosekalns
Andris
1992
Rietumu - Delfin
+ 02:35
58
Stachowiak
Adam
1989
Kolss - BDC Cycling Team
+ 02:35
59
Witecki
Mariusz
1981
Domin Sport
+ 02:35
60
Janiszewski
Sylwester
1988
Wibatech - Fuji
+ 02:35
61
Brozyna
Piotr
1995
CCC Sprandi Polkowice
+ 02:35
62
Kukrle
Michael
1994
Favorit Brno
+ 02:35
63
Bēcis
Armands
1991
Rietumu - Delfin
+ 05:37
64
Franczak
Pawel
1991
ActiveJet Team
+ 05:37
DNS
Domagala
Patryk
1992
Legia Corratec
DNS
Furczyk
Maciej
1992
Legia Corratec
DNF
Blazej
David
1992
-
DNF
Czajkowski
Mateusz
1989
-
DNF
Kasperkiewicz
Maciej
1995
-
DNF
Kucieba
Karol
1990
-
DNF
Bodnar
Lukasz
1982
ActiveJet Team
DNF
Ezquerra
Jesus
1990
ActiveJet Team
DNF
Malecki
Kamil
1996
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Stepniak
Grzegorz
1989
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Stosz
Patryk
1994
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Smola
Lukas
1992
CK Pribram - Fany Gastro
DNF
Dasko
Mario
1994
Cycling Academy Team
DNF
Migdal
Wociech
1991
Cycling Academy Team
DNF
Charucki
Pawel
1988
Domin Sport
DNF
Detko
Artur
1983
Domin Sport
DNF
Nowak
Mateusz
1992
Domin Sport
DNF
Chlupac
Dominik
1993
Favorit Brno
DNF
Schmidt
Vit
1996
Favorit Brno
DNF
Sekanina
Adam
1995
Favorit Brno
DNF
Klepikov
Ilya
1994
ISD Continental Team
DNF
Krivtsov
Dmitro
1985
ISD Continental Team
DNF
Duben
Martin
1995
Kemo - Dukla Trencin
DNF
Holomek
Milan
1995
Kemo - Dukla Trencin
DNF
Lajcha
Juraj
1994
Kemo - Dukla Trencin
DNF
Karbowy
Marcin
1995
Klub Kolarski Tarnovia
DNF
Kistowski
Kacper
1993
Klub Kolarski Tarnovia
DNF
Korczynski
Borys
1995
Klub Kolarski Tarnovia
DNF
Wewior
Patryk
1996
Klub Kolarski Tarnovia
DNF
Wilgus
Wojciech
1995
Klub Kolarski Tarnovia
DNF
Gronkiewicz
Kacper
1993
Kolss - BDC Cycling Team
DNF
Teklinski
Adrian
1989
Kolss - BDC Cycling Team
DNF
Borowski
Jedrzej
1996
Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF
Kott
Konrad
1993
Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF
Krasnodebski
Artur
1996
Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF
Malachowski
Kamil
1996
Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF
Skrzyniarz
Karol
1988
Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF
Haba
Grzegorz
1992
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Kietlinski
Wojciech
1994
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Turek
Kamil
1996
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Zawistowski
Kamil
1996
KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF
Lewandowski
Kamil
1989
Legia Corratec
DNF
Kazimierczak
Mateusz
1995
Poland
DNF
Krzywda
Patryk
1995
Reprezentacja Wielkopolski
DNF
Najs
Jakub
1994
Reprezentacja Wielkopolski
DNF
Rublevskis
Aleksandrs
1996
Rietumu - Delfin
DNF
Filip
Jakub
1992
SKC Tufo - Prostejov
DNF
Lechner
Petr
1984
SKC Tufo - Prostejov
DNF
Lichnovsky
Ludek
1995
SKC Tufo - Prostejov
DNF
Malik
Robert
1993
Slovakia
DNF
Klukoszowski
Piotr
1995
TC Chrobry Saroni Glogow
DNF
Leduchowski
Aleksander
1993
TC Chrobry Saroni Glogow
DNF
Szczepanowski
Bartosz
1994
TC Chrobry Saroni Glogow
DNF
Szymanski
Patryk
1995
TC Chrobry Saroni Glogow
DNF
Blaha
Martin
1977
Team Dukla Praha
DNF
Furst
Roman
1991
Team Dukla Praha
DNF
Hochmann
Jiri
1986
Team Dukla Praha
DNF
Pietrula
Nicolas
1995
Team Dukla Praha
DNF
Rugovac
Denis
1993
Team Dukla Praha
DNF
Rybin
Ondrej
1993
Team Dukla Praha
DNF
Gutek
Mikolaj
1996
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Krakowiak
Norbert
1993
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Wypych
Karol
1996
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Zlotowicz
Patryk
1996
TKK Pacific Netsle Fitness
DNF
Kohut
Slawomir
1977
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Komar
Mateusz
1985
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Pawlak
Grzegorz
1989
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Pierzga
Adam
1984
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Skarzynski
Piotr
1990
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Ziulek
Michael
1990
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Batek
Dariusz
1986
Wibatech - Fuji
DNF
Janiszewski
Slawomir
1996
Wibatech - Fuji
DNF
Morajko
Jacek
1981
Wibatech - Fuji
DNF
Pilis
Bartosz
1992
Wibatech - Fuji
DNF
Wauch
Dennis
1993
Wibatech - Fuji
DNF
Wauch
Tobias
1995
Wibatech - Fuji
Information
Korona Kocich Gor
Poland
20th June 2015
1.2 | 194.4 km