Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Poland RR
Poland
Overview
Statistics
Edition
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1919
Year
CAT
Links
Winner
Second
Third
2023
CN
Results
Banaszek
Alan
Maciejuk
Filip
Budzinski
Marcin
2022
CN
Results
Banaszek
Norbert
Rekita
Szymon
Owsian
Lukasz
2021
CN
Results
Paterski
Maciej
Banaszek
Alan
Owsian
Lukasz
2020
CN
Results
Aniolkowski
Stanislaw
Sajnok
Szymon
Franczak
Pawel
2019
CN
Results
Paluta
Michal
Cieslik
Pawel
Taciak
Mateusz
2018
CN
Results
Kwiatkowski
Michal
Bodnar
Maciej
Owsian
Lukasz
2017
CN
Results
Kurek
Adrian
Rutkiewicz
Marek
Piaskowy
Emanuel
2016
CN
Results
Majka
Rafal
Rutkiewicz
Marek
Janiszewski
Sylwester
2015
CN
Results
Marczynski
Tomasz
Golas
Michal
Bernas
Pawel
2014
CN
Results
Matysiak
Bartlomiej
Franczak
Pawel
Podlaski
Michal
2013
CN
Results
Kwiatkowski
Michal
Honkisz
Adrian
Bodnar
Lukasz
2012
CN
Results
Golas
Michal
Smolen
Tomasz
Janiszewski
Sylwester
2011
CN
Results
Marczynski
Tomasz
Smolen
Tomasz
Paterski
Maciej
2010
CN
Results
Morajko
Jacek
Witecki
Mariusz
Bodnar
Maciej
2009
CN
Results
Jezowski
Krzysztof
Smolen
Tomasz
Janiaczyk
Błażej
2008
CN
Results
Sapa
Marcin
Matysiak
Bartlomiej
Bodnar
Maciej
2007
CN
Results
Marczynski
Tomasz
Morajko
Jacek
Radosz
Robert
2006
CN
Results
Witecki
Mariusz
Marczynski
Tomasz
Stafiej
Kazimierz
2005
CN
Results
Wadecki
Adam
Gebka
Marcin
Mazur
Piotr
2004
CN
Results
Wesoly
Marek
Krzeszowiec
Artur
Jezowski
Krzysztof
2003
CN
Results
Przydzial
Piotr
Piatek
Zbigniew
Kwiatkowski
Grzegorz
2002
CN
Results
Gronkiewicz
Gregorz
Jezowski
Krzysztof
Zarebski
Jaroslaw
2001
CN
Results
Romanik
Radoslaw
Piatek
Zbigniew
Niedzwicki
Pawel
2000
CN
Results
Wadecki
Piotr
Piatek
Zbigniew
Wojciechowski
Dariusz
1999
CN
Results
Zamana
Cezary
Przydzial
Piotr
Sypytkowski
Andrzej
1998
CN
Results
Brozyna
Tomasz
Gwiazdowski
Grzegorz
Zamana
Cezary
1997
CN
Results
Wadecki
Piotr
Rosolinski
Grzegorz
Krasinski
Artur
1996
CN
Results
Wojciechowski
Dariusz
Lesniewski
Marek
Kloczko
Tomasz
1995
CN
Results
Sypytkowski
Andrzej
Rosolinski
Grzegorz
Mickiewicz
Jacek
1994
CN
Results
Mickiewicz
Jacek
Niedzwicki
Pawel
Drabik
Wojciech
1993
CN
Results
Lesniewski
Marek
Banaszek
Dariusz
Lemcio
Artur
1992
CN
Results
Rajch
Czeslaw
Sypytkowski
Andrzej
Piatek
Zbigniew
1991
CN
Results
Lesniewski
Marek
Sikora
Jerzy
Jaminski
Bogdan
1990
CN
Results
Rajch
Czeslaw
Krawczyk
Slawomir
Mickiewicz
Jacek
1989
CN
Results
Halupczok
Joachim
Albin
Zbigniew
Domin
Janusz
1988
CN
Results
Mierzejweski
Andrzej
Wrona
Zdzislaw
Sypytkowski
Andrzej
1987
CN
Results
Wrona
Zdzislaw
Goldyn
Marian
Szczepkowski
Zbigniew
1986
CN
Results
Krawczyk
Slawomir
Mazurek
Mieczyslaw
Rękosiewicz
Roman
1985
CN
Results
Mierzejweski
Andrzej
Karlowicz
Mieczyslaw
Szerszynski
Marek
1984
CN
Results
Michalak
Lechoslaw
Mierzejweski
Andrzej
Piasecki
Lech
1983
CN
Results
Jaskula
Andrzej
Piotrowicz
Tadeusz
Zagajewski
Adam
1982
CN
Results
Piasecki
Lech
Swinoga
Jerzy
Podwojniak
Slawomir
1981
CN
Results
Brzeźny
Jan
Szpakowski
Jozef
Majchrowski
Jan
1980
CN
Results
Pozak
Janusz
Wojtas
Tadeusz
Brzeźny
Jan
1979
CN
Results
Szurkowski
Ryszard
Krawczyk
Jan
Faltyn
Jan
1978
CN
Results
Szurkowski
Ryszard
Brzeźny
Jan
Jankiewicz
Jan
1977
CN
Results
Zawada
Tadeusz
Andrzejewski
Florian
Czaja
Stanislaw
1976
CN
Results
Brzeźny
Jan
Nowicki
Mieczyslaw
Szurkowski
Ryszard
1975
CN
Results
Szurkowski
Ryszard
Matusiak
Wojciech
Mikolajczyk
Stanislaw
1974
CN
Results
Szurkowski
Ryszard
Szozda
Stanislaw
Kowalski
Janusz
1973
CN
Results
Szozda
Stanislaw
Szurkowski
Ryszard
Kowalski
Janusz
1972
CN
Results
Kmiec
Tadeusz
Krzeszowiec
Zbigniew
Hanusik
Zygmunt
1971
CN
Results
Barcik
Edward
Szozda
Stanislaw
Smyrak
Jan
1970
CN
Results
Hanusik
Zygmunt
Kluj
Lech
Lis sr.
Lucjan
1969
CN
Results
Szurkowski
Ryszard
Kaczmarek
Andrzej
Czechowski
Zenon
1968
CN
Results
Jasinski
Kazimierz
Kegel
Marian
Zaczek
Stanislaw
1967
CN
Results
Matusiak
Wojciech
Czechowski
Zenon
Gawliczek
Jozef
1966
CN
Results
Magiera
Jan
Kegel
Marian
Kudra
Jan
1965
CN
Results
Staron
Jozef
Forma
Marian
Goszczynski
Wojciech
1964
CN
Results
Kudra
Jan
Staron
Jozef
Kegel
Marian
1963
CN
Results
Chtiej
Roman
Geszka
Adam
Slowinski
Waldemar
1962
CN
Results
Kudra
Jan
Domanski
Kazimierz
Scibiorek
Jan
1961
CN
Results
Chtiej
Roman
Gazda
Stanislaw
Gawliczek
Jozef
1960
CN
Results
Kudra
Jan
Wilczewski
Mieczyslaw
Kaczmarczyk
Zygmunt
1959
CN
Results
Paradowski
Janusz
Chtiej
Jean-Pierre
Kowalski
Henryk
1958
CN
Results
Fornalczyk
Boguslaw
Pancek
Jerzy
Krolak
Stanislaw
1957
CN
Results
Trochanowski
Andrzej
Paradowski
Janusz
Bugalski
Stanislaw
1956
CN
Results
Trochanowski
Andrzej
Wrzesinski
Waclaw
Lasak
Henry
1955
CN
Results
Krolak
Stanislaw
Hadasik
Henryk
Klabinski
Wladyslaw
1954
CN
Results
Drazkowski
Tadeusz
Grabowski
Eligiusz
Bedynski
Stanislaw
1953
CN
Results
Klabinski
Wladyslaw
Krolak
Stanislaw
Wilczewski
Mieczyslaw
1952
CN
Results
Krolak
Stanislaw
Salyga
Teofil
Swiercz
Stanislaw
1951
CN
Results
Kapiak
Jozef
Klabinski
Wladyslaw
Czyz
Henryk
1950
CN
Results
Wojcik
Waclaw
Salyga
Teofil
Krolikowski
Wojciech
1949
CN
Results
Wrzesinski
Waclaw
Czyz
Henryk
Rzeznicki
Marian
1948
CN
Results
Pietrazewski
Lucjan
Wrzesinski
Waclaw
Rzeznicki
Marian
1947
CN
Results
Napierala
Boleslaw
Wojcik
Waclaw
Banski
Kazimierz
1946
CN
Results
Kluj
Jan
Rzeznicki
Marian
Gabrych
Tadeusz
1945
CN
Results
Wisniewski
Zygmunt
Wojcik
Waclaw
Kluj
Jan
1939
CN
Results
Kapiak
Jozef
Wasilewski
Stanislaw
Kapiak
Mieczyslaw
1938
CN
Results
Kapiak
Jozef
Kapiak
Mieczyslaw
Kielbasa
Franciszek
1937
CN
Results
Wasilewski
Stanislaw
Wandor
Wladyslaw
Ignaczak
Jozef
1936
CN
Results
Zielinski
Stanislaw
Olecki
Wiktor
Kluj
Jan
1935
CN
Results
Napierala
Boleslaw
Olecki
Wiktor
Kielbasa
Franciszek
1934
CN
Results
Olecki
Wiktor
Kielbasa
Franciszek
Ruranski
Ewald
1933
CN
Results
Korsak-Zaleski
Michal
Brymas
Feliks
Kielbasa
Franciszek
1932
CN
Results
Klosowicz
Stanislaw
Dlucik
Wilhelm
Narozny
Mieczyslaw
1931
CN
Results
Stefanski
Jozef
Klosowicz
Stanislaw
Targonski
Eugeniusz
1930
CN
Results
Stefanski
Jozef
Wlokas
Antoni
Klosowicz
Stanislaw
1929
CN
Results
Stefanski
Jozef
Wiecek
Feliks
Kolodziejczyk
Waclaw
1928
CN
Results
Stefanski
Jozef
Klosowicz
Stanislaw
Popowski
Julian
1927
CN
Results
Walinski
Jerzy
Michalak
Eugeniusz
Kostrzemski
Feliks
1926
CN
Results
Dusinski
Kazimierz
Bartodziejski
Tadeusz
Ziembicki
Serafin
1925
CN
Results
Lange
Mieczyslaw
Bartodziejski
Tadeusz
Miller
Oswald
1924
CN
Results
Hoechsmann
Wiktor
Krzeminski
Kazimierz
Blicharski
Marian
1923
CN
Results
Hoechsmann
Wiktor
Chylko
Henryk
Stieglitz
Izydor
1922
CN
Results
Hoechsmann
Wiktor
Kubasinski
Feliks
Lazarski
Jan
1921
CN
Results
Lange
Jozef
Hoechsmann
Wiktor
Chylko
Henryk
1919
CN
Results
Zawadzki
Franciszek
Gronczewski
Stanislaw
Kubasinski
Feliks