01 |
iBanesto.com |
14:14 |
|
Garcia Quesada Adolfo
Zandio Xabier
Lastras Pablo
Odriozola Mugarza Jon
Osa Aitor
Vila Patxi
Gil Koldo
(03)
Brozyna Tomasz
(03)
Navas Chica David
(01:08)
|
02 |
Carvalhelhos - Boavista |
+ 02 |
|
Jufré Josep
Sampaio Joaquim
Arreitunandia Pedro
Bernabeu David
Gomes Oliveira Joaquim
Soeiro Pedro
(+ 05)
Felgueiras Ricardo Silva
(+ 12)
Petrov Atanas Andonov
(+ 01:08)
Silva Rodrigues Jose Carlos
(+ 01:28)
|
03 |
Castanhede - Marques da Marialva |
+ 03 |
|
Ferreira Paulo Jorge Moura
Andrade Joaquim Adrego
García Dapena David
Yus Kerejeta Unai
(+ 05)
Vitorino Nelson
(+ 10)
Sarkauskas Saulius
(+ 10)
Saprykinas Arnoldas
(+ 13)
Sarreira Paulo Luis Miguel
(+ 13)
Silva Helder Manuel Ferrei
(+ 13)
|
04 |
LA Aluminios Pecol |
+ 04 |
|
Goncalves Pedro
Rodrigues Orlando Sergio
Zintchenko Andrei
Castanheira Bruno Miguel
Barbosa Candido
Andrade Pedro Manuel Oliveir
(+ 07)
Lejarreta Gaizka
(+ 07)
Oarbeascoa Ispizua Ruben
(+ 11)
Rosa Ribeiro Jose Agostinho
(+ 11)
|
05 |
Milaneza - MSS |
+ 05 |
|
Sousa Rui
Horrach Joan
Møller Claus Michael
Jeker Fabian
Cardoso Pedro
Barroso Paolo
(+ 34)
Lavarinhas Rui
(+ 34)
Edo Ángel
(+ 34)
Amorim Goncalo
(+ 34)
|
06 |
Team Coast |
+ 09 |
|
Plaza Romero David
Escartín Fernando
Becke Daniel
Pérez Rodríguez Luis
Henrix Sascha
(+ 10)
Casero Ángel
(+ 16)
Chantyr Anton
(+ 16)
Hernandez Bertran Jaime Javier
(+ 31)
Rund Thorsten
(+ 58)
|
07 |
Porta da Ravessa |
+ 11 |
|
Segado Domingo
Petrov Danail
Pérez Francisco
Martins Pedro Lourenco
Sabido Hugo
Silva Costa Ricardo Jorge
(+ 01:27)
Alves Sousa Jose
(+ 01:27)
Vassiliev Krassimir Koev
(+ 01:27)
Conceicao Lopes Helder Manuel
(+ 02:35)
|
08 |
BigMat - Auber 93 |
+ 15 |
|
Heulot Stéphane
Garcia Felix Manuel
Jonker Patrick
Kintana Aitor
Talabardon Sebastien
Sivakov Alexei
(+ 32)
Saugrain Cyril
(+ 01:20)
Jan Xavier
(+ 01:20)
Hunt Jeremy
(+ 02:22)
|
09 |
Barbot - Torrie Cafes |
+ 17 |
|
Gonzalez Gonzalez Eduardo
Ribeiro Nuno
Marta Nuno Duarte Silva
Faria Estevao Claudio Miguel
Silva Alves Nuno
Pinho Olivera Carlos Manuel
Oliveira Morais Marco
(+ 01:24)
Costa Pedro Miguel Fernand
(+ 02:38)
|
10 |
Kelme - Costa Blanca |
+ 17 |
|
Usano Martinez Julian
Gutierrez Ignacio
Rodriguez Alexis
Navarette Leandro
Otero Gomez Gustavo Miguel
Cuenca Juan Miguel
Lopez Torrella Joaquim
Leon Mane Francisco
(+ 01:14)
Muñoz David
(+ 02:09)
|
11 |
ASC - Vila do Conde |
+ 18 |
|
Requejo Dominguez Eligio
Galvañ Manchon Ruben
Mila Palmero Rafael
Serrano Alonso Oscar
Blanco David
Fernandez Roig Rafael
Teixeira Martins Paulo Jorge
Fernandez Martinez Mariano
(+ 01:19)
|
12 |
Lampre-Daikin |
+ 22 |
|
Garate Juan Manuel
Kadlec Milan
Barbero Sergio
(+ 25)
Bertoletti Simone
(+ 25)
Pagliarini Luciano
(+ 25)
Verstrepen Johan
(+ 35)
Loddo Alberto
(+ 01:34)
Quinziato Manuel
(+ 01:34)
Codol Massimo
(+ 02:25)
|
13 |
Paredes Rota dos Moveis |
+ 33 |
|
Quiterio Cesar Antunes
Ordonez Citoula Fernando
Nogaldeo Garcia Jorge
Mosquera Ezequiel
Santos Vergilio
Benito Guerrero Alberto
(+ 01:02)
Fernandez Oliveira Ruben
(+ 01:02)
Felgueiras Pinto Rui Filipe
(+ 01:02)
Sousa Celio
(+ 01:57)
|
14 |
CCC Polsat |
+ 33 |
|
Sosenka Ondrej
Rodrigues Quintino
Podolski Lukasz
Romanik Radoslaw
Teteriouk Andrei
Skoczylkas Dariusz
(+ 01:49)
Mickiewicz Jacek
(+ 01:49)
Outschakov Serguei
(+ 01:49)
Zarebski Jaroslaw
(+ 01:49)
|
15 |
Matesica - Abodoba |
+ 40 |
|
Day Benjamin
Gaztanaga Mikel
Martins Lizuarte Manuel Gonc
Morales Pando Francisco
(+ 01:04)
Pascal Eric
(+ 01:04)
Costa Pinho Alexandre Miguel
(+ 01:04)
Gonzalez Martin Juan de Dios
(+ 01:04)
Berasategui Antonio
(+ 01:06)
Sojo Diego David
(+ 02:12)
|
16 |
Pepolim & Irmaos - Ovarense |
+ 50 |
|
Lima Costa Paulo Jorge
Fernandez Jumela Julian
Soares Marco
De la Torre Viel Antonio Segismundo
Guillen Montano Jose
Romero Moya Oscar
Fernandez Pedro
Magalhaes Pedro
Hurtado Gilmartin Javier
|