Direct Energie | |
---|---|
19 | Boudat Thomas |
20 | Calmejane Lilian |
21 | Cardis Romain |
22 | Chavanel Sylvain |
23 | Cornu Jérémy |
24 | Cousin Jérôme |
25 | Gaudin Damien |
26 | Gène Yohann |
27 | Grellier Fabien |
28 | Hivert Jonathan |
29 | Journiaux Axel |
30 | Nauleau Bryan |
31 | Ourselin Paul |
32 | Petit Adrien |
33 | Pichot Alexandre |
34 | Quemeneur Perrig |
35 | Sellier Simon |
36 | Sicard Romain |
37 | Tulik Angelo |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
38 | Barbier Rudy |
39 | Bidard François |
40 | Chérel Mikaël |
41 | Chevrier Clément |
42 | Cosnefroy Benoît |
43 | Domont Axel |
44 | Dumoulin Samuel |
45 | Dupont Hubert |
46 | Duval Julien |
47 | Gallopin Tony |
48 | Gautier Cyril |
49 | Geniez Alexandre |
50 | Gougeard Alexis |
51 | Jauregui Quentin |
52 | Latour Pierre |
53 | Peters Nans |
54 | Venturini Clément |
55 | Vuillermoz Alexis |
Team Fortuneo - Samsic | |
---|---|
56 | Barguil Warren |
57 | Bonnamour Franck |
58 | Bouet Maxime |
59 | Daniel Maxime |
60 | Delaplace Anthony |
61 | Feillu Brice |
62 | Fonseca Armindo |
63 | Gesbert Elie |
64 | Hardy Romain |
65 | Jarrier Benoît |
66 | Le Roux Romain |
67 | Ledanois Kevin |
68 | Maison Jeremy |
69 | Moinard Amaël |
70 | Périchon Pierre-Luc |
71 | Pichon Laurent |
72 | Russo Clément |
73 | Vachon Florian |
Cofidis | |
---|---|
75 | Bouhanni Nacer |
76 | Chetout Loic |
77 | Edet Nicolas |
78 | Godon Dorian |
79 | Hofstetter Hugo |
80 | Laporte Christophe |
81 | Le Turnier Mathias |
82 | Lemoine Cyril |
83 | Perez Anthony |
84 | Rossetto Stéphane |
85 | Simon Julien |
86 | Soupe Geoffrey |
87 | Turgis Anthony |
88 | Turgis Jimmy |
Vital Concept | |
---|---|
89 | Bagot Yoann |
90 | Coquard Bryan |
91 | Corbel Erwann |
92 | Courteille Arnaud |
93 | Ermenault Corentin |
94 | Fournier Marc |
95 | Garel Adrien |
96 | Le Bon Johan |
97 | Lecroq Jérémy |
98 | Manzin Lorrenzo |
99 | Morice Julien |
100 | Mottier Justin |
101 | Pacher Quentin |
102 | Reza Kevin |
Roubaix-Lille Metropole | |
---|---|
104 | Antomarchi Julien |
105 | Barbier Pierre |
106 | Cabot Jérémy |
107 | Gouault Pierre |
108 | Idjouadiene Pierre |
109 | Joly Thomas |
110 | Kneisky Morgan |
111 | Leroux Samuel |
113 | Tronet Steven |
St. Michel - Auber 93 | |
---|---|
114 | Baldo Nicolas |
115 | Feillu Romain |
116 | Le Cunff Kévin |
117 | Levarlet Guillaume |
118 | Maldonado Anthony |
119 | Maurelet Flavien |
120 | Paillot Yoann |
121 | Thominet Camille |
122 | Touzé Damien |
Delko-Marseille Provence-KTM | |
---|---|
123 | Combaud Romain |
124 | De Rossi Lucas |
125 | El Fares Julien |
126 | Leveau Jérémy |
127 | Martinez Yannick |
128 | Trarieux Julien |