AG2R La Mondiale | |
---|---|
1 | Bagdonas Gediminas |
2 | Bérard Julien |
3 | Bidard François |
4 | Dumoulin Samuel |
5 | Gaudin Damien |
6 | Gougeard Alexis |
7 | Jauregui Quentin |
8 | Minard Sébastien |
Etixx - Quick Step | |
---|---|
11 | Terpstra Niki |
12 | Keisse Iljo |
13 | Lampaert Yves |
14 | Maes Nikolas |
16 | Richeze Maximiliano |
17 | Van Keirsbulck Guillaume |
18 | Vandenbergh Stijn |
FDJ | |
---|---|
21 | Offredo Yoann |
22 | Chavanel Sébastien |
23 | Fournier Marc |
24 | Hoelgaard Daniel |
25 | Le Bon Johan |
26 | Lecuisinier Pierre-Henri |
27 | Maison Jeremy |
28 | Pichon Laurent |
Androni Giocattoli | |
---|---|
31 | Bandiera Marco |
32 | Benfatto Marco |
33 | Cecchinel Giorgio |
34 | Chicchi Francesco |
35 | Dall'Antonia Tiziano |
36 | Frapporti Marco |
37 | Gavazzi Francesco |
38 | Selvaggi Mirko |
Cofidis, Solution Credits | |
---|---|
41 | Bouhanni Nacer |
42 | Bozic Borut |
43 | Jõeäär Gert |
44 | Perez Anthony |
45 | Sénéchal Florian |
46 | Soupe Geoffrey |
47 | Van Staeyen Michael |
48 | Venturini Clément |
Delko-Marseille Provence-KTM | |
---|---|
51 | Duque Leonardo |
52 | Giraud Benjamin |
53 | Combaud Romain |
54 | Hupond Thierry |
55 | Martinez Yannick |
56 | El Fares Julien |
57 | Fernandez Delio |
58 | Siskevicius Evaldas |
Direct Energie | |
---|---|
61 | Chavanel Sylvain |
62 | Coquard Bryan |
63 | Gène Yohann |
64 | Grellier Fabien |
65 | Morice Julien |
66 | Petit Adrien |
67 | Quemeneur Perrig |
68 | Thévenot Guillaume |
Fortuneo - Vital Concept | |
---|---|
71 | Fedrigo Pierrick |
72 | Feillu Brice |
73 | Fonseca Armindo |
74 | Gérard Arnaud |
75 | Hutarovich Yauheni |
76 | Jarrier Benoît |
77 | Vachon Florian |
78 | Vallée Boris |
ONE Pro Cycling | |
---|---|
81 | Goss Matthew |
82 | Barker Yanto |
83 | Hunt Joshua |
84 | House Kristian |
85 | Opie Chris |
86 | O'Shea Glenn |
87 | Smith Dion |
88 | Williams Samuel |
Roompot - Oranje Peloton | |
---|---|
91 | Asselman Jesper |
92 | De Vries Berden |
93 | Kreder Raymond |
94 | Kreder Wesley |
95 | Markus Barry |
96 | Reus Kai |
97 | Van Ginneken Sjoerd |
98 | Van Goethem Brian |
Stölting Service Group | |
---|---|
102 | Gerdemann Linus |
103 | Norman Leth Lasse |
104 | Koep Thomas |
105 | Quaade Rasmus |
106 | Reihs Michael |
107 | Reutter Sven |
108 | Tenbrock Jonas |
Topsport Vlaanderen | |
---|---|
111 | Declercq Tim |
112 | De Gendt Aimé |
113 | Farazijn Maxime |
114 | Pols Ruben |
115 | Steels Stijn |
116 | Van Lerberghe Bert |
117 | Van Meirhaege Jef |
118 | Wallays Jens |
Wanty - Groupe Gobert | |
---|---|
121 | Backaert Frederik |
122 | Baugnies Jérôme |
123 | Dehaes Kenny |
124 | Devriendt Tom |
125 | Jans Roy |
126 | Napolitano Danilo |
127 | Seynaeve Lander |
128 | Stenuit Robin |
Crelan - Vastgoedservice | |
---|---|
131 | Boucher David |
132 | Coenen Dennis |
133 | Druyts Gerry |
134 | Jacobs Pieter |
135 | Meurisse Xandro |
136 | Robert Frederique |
137 | Ruijgh Rob |
138 | Stevens Timothy |
Armée de Terre | |
---|---|
141 | Ferasse Thibault |
142 | Bodiot Alexis |
143 | Duval Julien |
144 | Guyot Yann |
145 | Levasseur Jordan |
146 | Poulhiès Stéphane |
147 | Sinner Benoit |
148 | Yssaad Yannis |
HP BTP - Auber93 | |
---|---|
151 | Feillu Romain |
152 | Dassonville Flavien |
153 | Gouault Pierre |
154 | Jakin Alo |
155 | Guay Julien |
156 | Maldonado Anthony |
157 | Menut David |
158 | Renault Maxime |
Roubaix Lille Métropole | |
---|---|
161 | Vantomme Maxime |
162 | Antomarchi Julien |
163 | Barbier Rudy |
164 | Bouvry Dieter |
165 | Leveau Jérémy |
166 | Pouilly Felix |
167 | Turgis Jimmy |
168 | Pereira Florent |