2017 CCC Tour - Grody Piastowskie

Race mainpage Results Stages Startlist Comments

General Youth Points Mountain Sprint

Results after stage 03

Pos Name Born Nation Team Time
01 Marek Rutkiewicz 1981 Poland Wibatech - Fuji 10:38:08
02 Leszek Plucinski 1990 Poland CCC Sprandi Polkowice + 26
03 Emanuel Piaskowy 1991 Poland Team Hurom + 30
04 Pawel Bernas 1990 Poland Domin Sport + 38
05 Dinmukhammed Ulysbayev 1998 Kazakhstan Astana City + 50
06 Raphael Freienstein 1991 Germany Team Lotto - Kern Haus + 56
07 Ziga Groselj 1993 Slovenia Adria Mobil + 59
08 James Oram 1993 New Zealand ONE Pro Cycling + 01:05
09 Grigoriy Shtein 1996 Kazakhstan Astana City + 01:14
10 Radoslav Rogina 1979 Croatia Adria Mobil + 01:14
11 Bartosz Warchol 1992 Poland Team Hurom + 01:14
12 Matthias Krizek 1988 Austria Tirol Cycling Team + 01:21
13 Piotr Konwa 1995 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 01:29
14 Mathias Wiele 1986 Germany Team Ur-Krostitzer Biehler + 01:37
15 Tom Baylis 1996 Great Britain ONE Pro Cycling + 01:40
16 Christopher Hatz 1991 Germany Team Lotto - Kern Haus + 01:43
17 Sebastian Schönberger 1994 Austria Tirol Cycling Team + 01:57
18 Christian Koch 1996 Germany LKT Team Brandenburg + 01:57
19 Dominik Neuman 1995 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 01:57
20 Jakub Kaczmarek 1993 Poland CCC Sprandi Polkowice + 01:57
21 Maximilian Kuen 1992 Austria Tirol Cycling Team + 02:12
22 Peter Williams 1986 Great Britain ONE Pro Cycling + 02:24
23 Piotr Brozyna 1995 Poland CCC Sprandi Polkowice + 02:48
24 Adam Stachowiak 1989 Poland Voster Uniwheels + 02:51
25 Michal Paluta 1995 Poland CCC Sprandi Polkowice + 03:05
26 Kamil Gradek 1990 Poland ONE Pro Cycling + 03:16
27 Adrian Honkisz 1988 Poland Wibatech - Fuji + 03:21
28 Enrico Salvador 1994 Italy Tirol Cycling Team + 03:22
29 Maxim Satlikov 1997 Kazakhstan Astana City + 03:30
30 Clemens Fankhauser 1985 Austria Tirol Cycling Team + 03:30
31 Anton Kuzmin 1996 Kazakhstan Astana City + 03:30
32 Patrick Haller 1997 Germany Rad-Net Rose Team + 03:34
33 Patryk Stosz 1994 Poland CCC Sprandi Polkowice + 03:45
34 Pawel Charucki 1988 Poland Domin Sport + 03:50
35 Wojciech Franczak 1993 Poland Team Hurom + 03:56
36 Luca Henn 1997 Germany Team Lotto - Kern Haus + 04:02
37 Gasper Katrasnik 1995 Slovenia Adria Mobil + 04:19
38 Andrea Borso 1994 Italy Adria Mobil + 04:19
39 Andrii Bratashchuk 1992 Ukraine Kolss - BDC Team + 04:39
40 Gregor Gazvoda 1981 Slovenia Adria Mobil + 04:48
41 Jure Golcer 1977 Slovenia Adria Mobil + 05:00
42 Frederik Dombrowski 1992 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 05:45
43 Oleksandr Prevar 1990 Ukraine Kolss - BDC Team + 06:08
44 Jonathan Dinkler 1995 Germany P & S Team Thüringer + 06:15
45 Dominik Oborsky 1992 Poland Wibatech - Fuji + 07:12
46 Daniel Harnisch 1992 Germany Team Ur-Krostitzer Biehler + 07:44
47 Karel Hnik 1991 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 09:49
48 George Harper 1992 Great Britain ONE Pro Cycling + 09:57
49 Samuel Williams 1994 Great Britain ONE Pro Cycling + 10:09
50 Joshua Hunt 1991 Great Britain ONE Pro Cycling + 10:19
51 Filippo Fortin 1989 Italy Tirol Cycling Team + 10:59
52 Mateusz Grabis 1994 Poland Voster Uniwheels + 11:04
53 Sylwester Janiszewski 1988 Poland Wibatech - Fuji + 11:07
54 Robert Kessler 1995 Germany LKT Team Brandenburg + 11:10
55 Pawel Franczak 1991 Poland Team Hurom + 11:13
56 Jonas Rutsch 1998 Germany Team Lotto - Kern Haus + 11:13
57 Adrian Kurek 1988 Poland CCC Sprandi Polkowice + 11:13
58 Pawel Szostka 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 11:13
59 Patrick Gamper 1997 Austria Tirol Cycling Team + 11:13
60 Tobias Knaup 1993 Germany Team Lotto - Kern Haus + 11:13
61 Michal Malik 1989 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 11:13
62 Richard Banusch 1998 Germany LKT Team Brandenburg + 11:25
63 Carl Soballa 1994 Germany LKT Team Brandenburg + 11:39
64 Michal Podlaski 1988 Poland Warminsko-Mazurski Klub + 11:42
65 Vasyl Malyvnivskiy 1992 Ukraine Kolss - BDC Team + 11:42
66 Tomas Okrouhlicky 1985 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 12:38
67 Theo Reinhardt 1990 Germany Rad-Net Rose Team + 13:17
68 Fabian Kässmann 1998 Germany P & S Team Thüringer + 13:29
69 Jon Bozic 1996 Slovenia Adria Mobil + 13:42
70 Sandro Kuhmel 1980 Germany P & S Team Thüringer + 14:02
71 Kamil Malecki 1996 Poland CCC Sprandi Polkowice + 14:52
72 Patryk Kostecki 1993 Poland Domin Sport + 15:04
73 Jacek Morajko 1981 Poland Wibatech - Fuji + 15:04
74 Roman Lehky 1996 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 18:07
75 Jiri Petrus 1996 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 18:07
76 Grzegorz Stepniak 1989 Poland Wibatech - Fuji + 18:17
77 Wojciech Sykala 1994 Poland Wibatech - Fuji + 18:23
78 Tomas Kalojiros 1994 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 18:23
79 Frederik Einhaus 1998 Germany Team Lotto - Kern Haus + 19:43
80 Konrad Gessner 1995 Germany Rad-Net Rose Team + 20:37
81 Yuriy Natarov 1996 Kazakhstan Astana City + 20:50
82 Sebastian Wotschke 1992 Germany LKT Team Brandenburg + 21:44
83 Alexander Wachter 1995 Austria Tirol Cycling Team + 22:53
84 Adrian Kucharek 1994 Poland Domin Sport + 23:27
85 Llibert Sendros Juvé 1991 Spain Kolss - BDC Team + 24:10
86 Konrad Tomasiak 1991 Poland Team Hurom + 25:30
87 Vladyslav Soltasiuk 1997 Ukraine Kolss - BDC Team + 25:50
88 Dusan Rajovic 1997 Serbia Adria Mobil + 26:48
89 Felix Gross 1998 Germany Rad-Net Rose Team + 26:49
90 Robert Jägeler 1996 Germany P & S Team Thüringer + 27:42
91 Alan Banaszek 1997 Poland CCC Sprandi Polkowice + 27:54
92 Damian Wsol 1997 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 27:57
93 Philipp Mamos 1982 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 28:40
94 Moritz Malcharek 1997 Germany LKT Team Brandenburg + 29:31
95 Fernando Augusto Finkler 1996 Brazil AVAI - FME Florianopolis - APGF + 29:46
96 Josh Mechsner 1998 Germany Team Ur-Krostitzer Biehler + 30:23
97 Carlos Ambrosius 1998 Germany LKT Team Brandenburg + 30:33
98 Kamil Zielinski 1988 Poland Domin Sport + 30:40
99 Richard Weinzheimer 1996 Germany Team Lotto - Kern Haus + 31:52
100 Mateusz Nowaczek 1991 Poland Voster Uniwheels + 31:53
101 Piotr Skarzynski 1990 Poland Domin Sport + 32:11
102 Moritz Backofen 1995 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 33:34
103 Dominik Wewior 1996 Poland Warminsko-Mazurski Klub + 34:57
104 Julian Braun 1995 Germany Team Lotto - Kern Haus + 34:57
105 Pavlo Bondarenko 1996 Ukraine Kolss - BDC Team + 35:08
106 Malte Jürss 1996 Germany LKT Team Brandenburg + 35:48
107 Maximilian Zschocke 1998 Germany Team Ur-Krostitzer Biehler + 35:51
108 Toni Franz 1997 Germany P & S Team Thüringer + 36:01
109 Dominik Bauer 1997 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 36:41
110 Jedrzej Borowski 1996 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 38:31
111 Tomas Capek 1998 Czech Republic Topforex-Lapierre Pro Cy + 38:34
112 Eryk Laton 1993 Poland Team Hurom + 38:34
113 Mateusz Komar 1985 Poland Voster Uniwheels + 38:34
114 Wociech Migdal 1991 Poland Team Hurom + 38:37
115 Justin Wolf 1992 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 38:52
116 Jakub Najs 1994 Poland Voster Uniwheels + 39:53
117 Kamil Turek 1996 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 42:08
118 Dawid Kloc 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 42:25
119 Andrzej Bartkiewicz 1991 Poland Wibatech - Fuji + 42:25
120 Jaroslaw Rebiewski 1974 Poland Domin Sport + 42:25
121 Lorenz Fiege 1992 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 42:32
122 Tarik Haupt 1998 Germany P & S Team Thüringer + 43:18
123 Adrian Banaszek 1993 Poland Kolss - BDC Team + 43:37
124 Dawid Gieracki 1997 Poland Tc Chrobry Scott Głogów + 44:23
125 Krzysztof Parma 1987 Poland Voster Uniwheels + 45:33
126 Kamil Walecki 1995 Poland Warminsko-Mazurski Klub + 46:38
127 Poul Rudolph 1998 Germany P & S Team Thüringer + 47:19
128 Jan Van Puyvelde 1982 Germany Team Dauner D&DQ - Akkon + 51:28

Info

RaceCCC Tour - Grody Piastowskie
Nation Poland
DateMay 5th-7th
Edition2017
Classification2.2
Leader M.Rutkiewicz
Youth D.Ulysbayev
Points M.Rutkiewicz
Mountain F.Dombrowski
Extra Compare top four

Marek Rutkiewicz