FIRSTCYCLING
Road
Road
Amateur
Junior
Cyclocross
MTB
Track
Fantasy
Races & results
Teams
Ranking
CCC Tour
UCI, Stage race, 6th -9th May 2015, Poland
Race info
Results
Stage profiles
Startlist
History
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
GC
Youth
Points
Mountain
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Embed Results
Nations
Bulgaria
Czechia
Germany
Israel
Italy
New Zealand
Poland
Russia
Slovakia
Spain
Ukraine
Teams
ActiveJet Team
CCC Sprandi Polkowice
Cycling Academy Team
Domin Sport
Kemo - Dukla Trencin
Kolss - BDC Cycling Team
Krismar Big Silwant Olsztyn
MG Kvis - Vega
Rad-Net Rose Team
Team Stölting
Whirlpool - Author
Whistle Team Ziemia Brezeska
Wibatech - Fuji
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Bernas
Pawel
1990
ActiveJet Team
14:47:30
02
Taciak
Mateusz
1984
CCC Sprandi Polkowice
+ 07
03
Polnicky
Jiri
1989
Whirlpool - Author
+ 08
04
Batek
Dariusz
1986
Wibatech - Fuji
+ 10
05
Stachowiak
Adam
1989
Kolss - BDC Cycling Team
+ 14
06
Cieslik
Pawel
1986
Whirlpool - Author
+ 14
07
Herklotz
Silvio
1994
Team Stölting
+ 14
08
Santoro
Antonio
1989
MG Kvis - Vega
+ 14
09
Warchol
Bartosz
1992
Cycling Academy Team
+ 14
10
Hirt
Jan
1991
CCC Sprandi Polkowice
+ 15
11
Franczak
Pawel
1991
ActiveJet Team
+ 26
12
Tybor
Patrik
1987
Kemo - Dukla Trencin
+ 39
13
Di Francesco
Gianmarco
1989
MG Kvis - Vega
+ 41
14
Schumacher
Stefan
1981
CCC Sprandi Polkowice
+ 41
15
Ezquerra
Jesus
1990
ActiveJet Team
+ 41
16
Charucki
Pawel
1988
Domin Sport
+ 01:29
17
Kulyk
Andrii
1989
Kolss - BDC Cycling Team
+ 03:20
18
Kiendys
Tomasz
1977
CCC Sprandi Polkowice
+ 03:32
19
Honkisz
Adrian
1988
CCC Sprandi Polkowice
+ 03:33
20
Morajko
Jacek
1981
Wibatech - Fuji
+ 03:35
21
Gaffurini
Nicola
1989
MG Kvis - Vega
+ 03:36
22
Gradek
Kamil
1990
ActiveJet Team
+ 03:36
23
Plucinski
Leszek
1990
CCC Sprandi Polkowice
+ 03:36
24
Baum
Lukas
1995
Rad-Net Rose Team
+ 04:21
25
Kurek
Adrian
1988
CCC Sprandi Polkowice
+ 04:23
26
Detko
Artur
1983
Domin Sport
+ 04:24
27
Podlaski
Michal
1988
ActiveJet Team
+ 04:24
28
Zielinski
Kamil
1988
Domin Sport
+ 04:24
29
Buchacek
Thomas
1978
Whirlpool - Author
+ 04:24
30
Giampaolo
Moreno
1991
MG Kvis - Vega
+ 04:24
31
Prevar
Oleksandr
1990
Kolss - BDC Cycling Team
+ 04:32
32
Zanelli
Renzo
1988
Kemo - Dukla Trencin
+ 06:35
33
Hunal
Martin
1989
Whirlpool - Author
+ 06:35
34
Gazzara
Michele
1990
MG Kvis - Vega
+ 07:22
35
Malyvnivskiy
Vasyl
1992
Kolss - BDC Cycling Team
+ 07:23
36
Mahdar
Martin
1989
Kemo - Dukla Trencin
+ 07:23
37
Fadeev
Aleksandr
1988
Krismar Big Silwant Olsztyn
+ 07:23
38
Cerný
Josef
1993
CCC Sprandi Polkowice
+ 08:41
39
Thiele
Kersten
1992
Rad-Net Rose Team
+ 17:02
40
Witecki
Mariusz
1981
Domin Sport
+ 17:05
41
Tenbrock
Jonas
1995
Team Stölting
+ 17:08
42
Migdal
Wociech
1991
Cycling Academy Team
+ 17:08
43
Quast
Ole
1989
Team Stölting
+ 17:08
44
Janiaczyk
Błażej
1983
Kolss - BDC Cycling Team
+ 17:08
45
Earley
James
1985
Team Stölting
+ 17:08
46
Vogt
Mario
1992
Rad-Net Rose Team
+ 19:16
47
Bommel
Henning
1983
Rad-Net Rose Team
+ 21:02
48
Skarzynski
Piotr
1990
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 21:06
49
Dvorsky
David
1992
Whirlpool - Author
+ 21:06
50
Reinhardt
Theo
1990
Rad-Net Rose Team
+ 21:24
51
Foltyn
Jakub
1992
Domin Sport
+ 22:16
52
Oborsky
Dominik
1992
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 25:15
53
Haba
Grzegorz
1992
Krismar Big Silwant Olsztyn
+ 25:15
54
Hosek
Josef
1991
Whirlpool - Author
+ 31:53
55
Kankovsky
Alois
1983
Whirlpool - Author
+ 31:56
56
Politt
Nils
1994
Team Stölting
+ 31:59
57
Sobieraj
Przemyslaw
1991
Wibatech - Fuji
+ 32:00
58
Kalojiros
Tomas
1994
Whirlpool - Author
+ 32:00
59
Bratashchuk
Andrii
1992
Kolss - BDC Cycling Team
+ 34:55
60
Nowak
Mateusz
1992
Domin Sport
+ 34:58
61
Komar
Mateusz
1985
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 35:00
62
Pawlak
Tobiasz
1995
Domin Sport
+ 35:00
63
Talaga
Patryk
1995
Cycling Academy Team
+ 35:00
64
Rebiewski
Jaroslaw
1974
Domin Sport
+ 35:00
65
Ackermann
Pascal
1994
Rad-Net Rose Team
+ 35:40
66
Kott
Konrad
1993
Krismar Big Silwant Olsztyn
+ 35:45
67
Janiszewski
Sylwester
1988
Wibatech - Fuji
+ 38:46
68
Skarzynski
Wojciech
1989
Wibatech - Fuji
+ 38:55
69
Banaszek
Adrian
1993
Kolss - BDC Cycling Team
+ 38:58
70
Pawlak
Grzegorz
1989
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 38:58
71
Pilis
Bartosz
1992
Wibatech - Fuji
+ 38:58
72
Kucharek
Adrian
1994
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 38:58
73
Skrzeszewski
Pawel
1992
Krismar Big Silwant Olsztyn
+ 38:58
74
Ziulek
Michael
1990
Whistle Team Ziemia Brezeska
+ 38:58
75
Mickiewicz
Tomasz
1994
ActiveJet Team
+ 41:57
DNF
Brylowski
Pawel
1989
ActiveJet Team
DNF
Dabkowski
Konrad
1989
ActiveJet Team
DNF
Dasko
Mario
1994
Cycling Academy Team
DNF
Einhorn
Ben
1993
Cycling Academy Team
DNF
Duben
Martin
1995
Kemo - Dukla Trencin
DNF
Jurco
Matej
1984
Kemo - Dukla Trencin
DNF
Lajcha
Juraj
1994
Kemo - Dukla Trencin
DNF
Gronkiewicz
Kacper
1993
Kolss - BDC Cycling Team
DNF
Antonov
Igor
1994
Krismar Big Silwant Olsztyn
DNF
Muffolini
Luca
1992
MG Kvis - Vega
DNF
Mathis
Marco
1994
Rad-Net Rose Team
DNF
Georgiev
Nako
1995
Team Stölting
DNF
Bartkiewicz
Andrzej
1991
Whistle Team Ziemia Brezeska
DNF
Samol
Pawel
1993
Wibatech - Fuji
Information
CCC Tour
Poland
6th -9th May 2015
2.2