Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Coppa Sabatini
UCI, One-day race, 25th September 2003, Italy
Race info
Results
History
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
Results
Embed Results
Nations
Australia
Belgium
Colombia
Czechia
Denmark
Finland
France
Great Britain
Italy
Latvia
Poland
Russia
Slovakia
Slovenia
Spain
Switzerland
Ukraine
Uzbekistan
Zimbabwe
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Bossoni
Paolo
1976
Vini Caldirola - So.Di
04:59:21
02
Paolini
Luca
1977
Quick Step - Davitamon
+ 00
03
Celestino
Mirko
1974
Saeco
+ 00
04
Kolobnev
Alexandr
1981
Domina Vacanze - Elitron
+ 00
05
Stangelj
Gorazd
1973
Fassa Bortolo
+ 00
06
Lanfranchi
Paolo
1968
Panaria - Fiordo
+ 00
07
Elmiger
Martin
1978
Phonak Hearing Systems
+ 00
08
Borghi
Ruggero
1970
Mercatone Uno - Scanavino
+ 00
09
Gutiérrez
Iván
1978
iBanesto.com
+ 00
10
Codol
Massimo
1973
Mercatone Uno - Scanavino
+ 00
11
Mori
Massimiliano
1974
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 00
12
Albizu Lizaso
Joseba
1978
Mercatone Uno - Scanavino
+ 05
13
Nuyens
Nick
1980
Quick Step - Davitamon
+ 10
14
Nuritdinov
Rafael
1977
De Nardi - Colpack - Astro
+ 10
15
Tonetti
Gianluca
1967
Tenax -Garda Calze
+ 10
16
Scirea
Mario
1964
Domina Vacanze - Elitron
+ 13
17
Gasparre
Graziano
1978
De Nardi - Colpack - Astro
+ 16
18
Sacchi
Fabio
1974
Saeco
+ 01:25
19
Jurco
Matej
1984
De Nardi - Colpack - Astro
+ 07:04
20
Cioni
Dario
1974
Fassa Bortolo
+ 07:15
21
Ferrara
Raffaele
1976
Alessio
+ 07:40
22
Passuello
Domenico
1978
Quick Step - Davitamon
+ 07:50
23
Ferrigato
Andrea
1969
Alessio
+ 08:50
24
Fanelli
Ivan
1978
Amore & Vita - Beretta
+ 08:50
25
Adyeyev
Sergiy
1976
Landbouwkrediet
+ 08:50
26
Noè
Andrea
1969
Alessio
+ 08:50
27
Beuchat
Roger
1972
Phonak Hearing Systems
+ 08:50
28
Mondory
Lloyd
1982
Ag2r Prévoyance
+ 08:50
29
Velo
Marco
1974
Fassa Bortolo
+ 08:50
30
Schnider
Daniel
1973
Phonak Hearing Systems
+ 08:50
31
Niemiec
Przemyslaw
1980
Amore & Vita - Beretta
+ 08:50
32
Odriozola Mugarza
Jon
1970
iBanesto.com
+ 08:50
33
Aggiano
Elia
1972
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 08:50
34
Mazzanti
Luca
1974
Panaria - Fiordo
+ 08:50
35
Cardellini
Lorenzo
1978
Domina Vacanze - Elitron
+ 08:50
36
Precechtel
Michal
1977
eD'system - ZVVZ
+ 08:50
37
Arroyo
David
1980
ONCE - Eroski
+ 08:50
38
Botcharov
Alexandre
1975
Ag2r Prévoyance
+ 08:50
39
Pinotti
Marco
1976
Lampre
+ 08:50
40
Petito
Roberto
1971
Fassa Bortolo
+ 08:50
41
Albasini
Michael
1980
Phonak Hearing Systems
+ 08:50
42
Camenzind
Oscar
1971
Phonak Hearing Systems
+ 08:50
43
Davis
Allan
1980
ONCE - Eroski
+ 08:50
44
Southam
Tom
1981
Amore & Vita - Beretta
+ 08:50
45
Rast
Gregory
1980
Phonak Hearing Systems
+ 08:50
46
Rodriguez
Javier
1971
iBanesto.com
+ 08:50
47
Desmedt
Kevin
1981
Quick Step - Davitamon
+ 08:50
48
Plaza
Rubén
1980
iBanesto.com
+ 08:50
49
Anzà
Santo
1980
Landbouwkrediet
+ 08:50
50
Portal
Nicolas
1979
Ag2r Prévoyance
+ 08:50
51
Hamburger
Bo
1970
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 08:50
52
Laverde
Luis
1979
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 08:50
53
Szmyd
Sylwester
1978
Mercatone Uno - Scanavino
+ 08:50
54
Fadrny
Ondrej
1978
De Nardi - Colpack - Astro
+ 08:50
55
Garzelli
Stefano
1973
Vini Caldirola - So.Di
+ 08:50
56
Moos
Alexandre
1972
Phonak Hearing Systems
+ 08:50
57
Frattini
Cristiano
1973
Tenax -Garda Calze
+ 08:50
58
Konecny
Tomas
1973
eD'system - ZVVZ
+ 08:50
59
Barbero
Sergio
1969
Lampre
+ 08:50
60
Bileka
Volodymyr
1979
Landbouwkrediet
+ 08:50
61
Petrov
Evgeni
1978
iBanesto.com
+ 08:50
62
Karpets
Vladimir
1980
iBanesto.com
+ 08:50
63
Cappe
Matteo
1977
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 08:50
64
Kadlec
Milan
1974
Lampre
+ 08:50
65
Bartoli
Michele
1970
Fassa Bortolo
+ 08:50
66
Solari
Luca
1979
Mercatone Uno - Scanavino
+ 08:50
67
Valoti
Paolo
1971
Domina Vacanze - Elitron
+ 08:50
68
Missaglia
Gabriele
1970
Lampre
+ 08:50
69
Galletti
Alessio
1968
Saeco
+ 08:50
70
Bernucci
Lorenzo
1979
Landbouwkrediet
+ 08:50
71
Casarotto
Davide
1971
Alessio
+ 08:50
72
Muto
Pasquale
1980
Panaria - Fiordo
+ 08:50
73
Jones
Timothy
1975
Amore & Vita - Beretta
+ 08:50
74
Andrle
Rene
1974
ONCE - Eroski
+ 08:50
75
Baldato
Fabio
1968
Alessio
+ 08:50
76
Vainsteins
Romans
1973
Vini Caldirola - So.Di
+ 08:50
77
Spezialetti
Alessandro
1975
Saeco
+ 08:50
78
D'Amore
Crescenzo
1979
Tenax -Garda Calze
+ 08:50
79
Bramati
Davide
1968
Quick Step - Davitamon
+ 08:50
80
Carlström
Kjell
1976
Amore & Vita - Beretta
+ 08:50
81
Bettini
Paolo
1974
Quick Step - Davitamon
+ 08:50
82
Di Luca
Danilo
1976
Saeco
+ 08:50
Information
Coppa Sabatini
Italy
25th September 2003
1.2 | 198.0 km